Salı’nın Güçlü ve Girişimci Kadını Muazzez Argın…

Salı’nın Güçlü Kadınlarına kaldığımız yerden devam ediyorum. Bu haftada kendi yolunu çizmiş ve emeğinin gücü ile ekonomiye can katmaya hazırlanan girişimci ve hırslı bir arkadaşımı yazıyorum.
Salı gününe ne zaman beni yazacaksın diye mesaj atan arayan o kadar çok girişimci kadınımız var ki Edirne’de bu ruhu yakalamak ve hissetmek çok güzel.
Ne kadar zaman oldu tam bilmiyorum ama kadınlarımızın başarılarını yazmak, bu başarılarla şehrimin yeni yollarını izlemek çok keyifli…Bu hafta Salı’nın Güçlü ve Girişimci Kadını Muazzez Argın…Muazzez Argın tanıdığım en çalışkan kadınlardan bir tanesi. Kendi gibi güzel iki kızı var.Baba mesleğini çok severek yapıyor. Pandemi döneminde ara verdiği iş yerini açtı artık tüm kıyafetlerimi ona emanet edebilirim.
Projesini yazalı yıllar oldu. Ogün bugün kahve sohbetlerimiz bitmez.Muazzez işini çok severek yapan bir terzi arkadaşım. Salı’nın bu haftaki güçlü kadınlarında sizlere marifetli ellerinden çıkan muazzam işleri yazmak istedim.
Sadece tamir işi yapmıyor aslında vakit bulsa kişiye özel dikim yapacak. Diktiği etekler harika…Eğer sizde benim gibi takıntılıysanız mutlaka Muazzezin dikim evine uğramalısınız.
İş ile başlayan arkadaşlığımız zamanla dostluğa döndü. Gerçekten girişimci bir ruha sahip. Acaba daha neler yapabilirimin hesaplarını yapıyor hep. İnsan ilişkileri gerçekten çok iyi müşterilerinin ruhundan hemen anlıyor. Hatta olmazı olduran bir kadın. Kesinlikle abartmıyorum. Bir kıyafeti nelere dönüştürebileceğini biliyorum.
Muazzez Argın işe nasıl başladığını anlattı biraz “Rahmetli babamın yanında yıllarca çalıştım. Hem ustam hem babam oldu. Mesleğin tüm inceliklerini öğrendim. Kendi dikim evimi açtım ve severek çalışıyorum. Şimdiki gençler modanın etkisinde çok kalıyor ama önemli olan bir kıyafet kendine yakıştırmak ve taşımaktır. Bu yüzden terzilikte günden güne yok oluyor. Biz daha çok firmalarla tadilat üzerine çalışıyoruz”
Koronavirüs sürecinde çalışamadıklarını ve atölyelerini kapatarak eve kapandıklarını anlattı Muazzez Argın birçok esnaf gibi zor zamanlar geçirdiklerini dile getirdi.
“Yasağa uyduk evden dışarı çıkmadık, hijyene önem verdik.Sosyal mesafeyi evde dahi koruduk. İnşallah bu sıkıntılı süreci ülke olarak atlatırız” sözlerine katılmamak içten değil.
Şimdi pandemi sürecinde dükkânı açık işlerine kaldığı yerden devam etmek istiyor. Ama eskisi kadar işlerinin olmadığını ve kolay kolay da düzelmeyeceğinin farkında.
Güçlü ve çalışkan bir kadın işlerine kaydığı yerden devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu