Sanayide su baskınlarına çözüm!

Sağanak yağış sonrası su baskını yaşanan Sanayi Sitesi’ne Edirne Belediyesi tarafından yağmur suyu toplama hattı çalışmaları yapılıyor. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Yaver Tetik, çalışmaları yerinde takip ederek, çalışmaların ardından sanayi esnafının yağmur suyu problemi yaşamayacağını ifade etti. S.S. Edirne Küçük Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Başkanı Cafer Rokovet de sanayi esnafının yağmur suyundan yana problem yaşadığını belirterek, çalışmalarından dolayı Edirne Belediyesi’ne teşekkür etti.

Sanayi esnafının su baskını çilesi sona eriyor.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Yaver Tetik, Sanayi Sitesi’nde devam eden yağmur suyu toplama hattı çalışmaları yerinde inceleyerek, sanayi esnafına ziyarette bulundu.

“BU ÇALIŞMALAR BİTTİKTEN SONRA ESNAFIMIZIN YAĞMURLA İLGİLİ, SUYLA İLGİLİ SIKINTILARI OLMAYACAK”

Açıklamalarda bulunan Başkan Yardımcısı Tetik, Sanayi Sitesi’nde su biriken bölgelerin önceden tespit edilip çalışmalara başlandığını dile getirirken, çalışmalar bittikten sonra sanayi esnafının yağmur suyu ile ilgili bir problemi kalmayacağını vurguladı. Tetik; “Edirne’de altyapı çalışmaları devam ederken, altyapı çalışmaları biten bölgelerde üstyapı çalışmalarına başladık. Şu an Sanayi Sitemizin altyapı çalışmalarının, yağmur suyu toplama tesisatları yapılıyor. Sanayi Sitesi’nin içerisindeki caddelerde biriken su bölgelerine ızgara çalışmaları yapılıyor. Yönetimle, proje hazırlayan arkadaşlarımız, ızgara yapılacak yerleri önceden tespit ettiler. Bu yerlerinin doğruluğunu, yönetimle ızgara bölgesine gelerek tespitleri onlarla beraber yaparak, doğruluğunu belirleyip ızgara çalışmalarını yapmaya başladık. Sanayimizde, bu çalışmalar bittikten sonra esnafımızın yağmurla ilgili, suyla ilgili sıkıntıları olmayacak” dedi.

S.S. Edirne Küçük Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Başkanı Cafer Rokovet, sanayide bulunan dükkanları önceden su bastığını belirterek, çalışmayı yürüten Edirne Belediyesi’ne teşekkür etti. Rokovet; “Sanayide su basmaları oluyordu, dükkanları su basıyordu. Başkanımız bu yağmur suyu toplama kanallarını yaptırdı, Allah razı olsun. Son aşamaları kaldı, birkaç tane kılçık kaldı. O kılçıkları yaptıktan sonra üstyapıyı, asfalt yapılmaya başlanacak. Az bir işimiz kaldı. Başkanımız bu konuda her zaman arkamızda” şeklinde konuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu