Saraçlar’da alışveriş festivali

Edirne Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Yeni Yıl Alışveriş Festivali, Saraçlar Caddesi’nde düzenlenen törenle açıldı. Edirneli kadınların el emeği göz nuru ürünleri, 31 Aralık Pazar gününe kadar yerli ve yabancı ziyaretçilerle buluşacak.

Edirneli kadınlar tarafından hazırlanan el emeği ürünlerin satıldığı Yeni Yıl Alışveriş Festivali’nin 3’üncüsü, Saraçlar Caddesi’nde düzenlenen törenle açıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış töreninde konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, festivali sürekli hale getirerek, aile ekonomilerine katı sağlamaya çalıştıklarının altını çizerek; “Edirne’de bu yıl 3’üncüsünü başlattığımız yılbaşı alışveriş günlerimiz hayırlısı olsun. Bunu düzenlerken hem üreten kadınlarımıza destek, onların aile ekonomilerine, özverileriyle, emekleriyle sağlamaya çalıştıkları katkıya biz de bir ön ayak olmaya, bir nefes aldırmaya çalıştık. Az önce, kadınlarımızla yaptığımız görüşmelerde birçoğunun bundan memnun olduğunu gördük. Tabi hava şartları nedeniyle, hava biraz soğuk, o biraz etkiliyor ama bu gelenek Orta Avrupa’da çok uzun yıllar boyunca, belki de yüzlerce yıl önce başlayıp bugün dünyanın birçok yerine yayılan yılbaşı alışveriş günlerinin bir Edirne versiyonu. Bugün Avrupa’nın hangi şehrine gitseniz, büyük ya da küçük, gösterişli ya da daha sade mutlaka yılbaşı alışveriş günleri ya da festivalleri vardır. Bunun Edirne’de üçüncüsünü yaparak sürekli hale getirmeye, aile ekonomilerine bir katkı oluşturmaya çalışıyoruz. Kadınlarımız, yaptıkları her işte olduğu gibi, yüreklerinden gelerek, tüm samimiyetleriyle, özverileriyle, annelikten gelen korumacılık duygularıyla, bu işte de çok muhteşem, çok güzeller. İnanıyorum ki burada yılbaşına kadar sürecek olan bu üçüncü alışveriş günlerimiz onların bir nebze olsun hem ekonomilerine katkıda bulunacak, hem de yaptıkları işte başarılı olmanın verdiği özgüvenle önümüzdeki dönem için daha da güzel işler yapmamıza, beraber daha planlı işler yapmamıza vesile olacaktır” şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2023 12 22 at 15.23.13 | Edirne Ahval Gazetesi
Saraçlar’da alışveriş festivali | Edirne Ahval Gazetesi

Konuşmaların ardından Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve üretici kadınlar tarafından kurdele kesildi ve Morİz Ritim Grubu tarafından mini konser verildi. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2023 12 22 at 15.23.13 3 | Edirne Ahval Gazetesi
Saraçlar’da alışveriş festivali | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 12 22 at 15.23.14 | Edirne Ahval Gazetesi
Saraçlar’da alışveriş festivali | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 12 22 at 15.23.13 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Saraçlar’da alışveriş festivali | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!