Saray mutfağı vatandaşlarla buluşuyor

Deveci Han Kültür Merkezi’nde çalışmalarını sürdüren Olgunlaşma Enstitüsü tarafından düzenlenen kermesle, önümüzdeki haftadan itibaren vatandaşlarla buluşacak olan Osmanlı saray ve Türk mutfağından yemekler tanıtıldı.

Aynalı süpürge, dericilik, hat sanatı, Edirnekarinin yanı sıra Osmanlı saray ve Türk mutfağı lezzetleri de Olgunlaştırma Enstitüsü bünyesinde, Deveci Han Kültür Merkezi’nde önümüzdeki haftadan itibaren vatandaşlarla buluşacak. Haftanın 2 günü saray mutfağı, diğer günleri de Edirne ve çeşitli Türk mutfağı yemeklerinin çıkarılacağı mutfak, dün düzenlenen kermesle tanıtıldı. Kermese Edirne Valisi Yunus Sezer’in eşi Canan Sezer, İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk ve siyasi parti temsilcileri de katıldı.

‘HAFTANIN 2 GÜNÜ SARAY, DİĞER GÜNLERİ İSE EDİRNE VE TÜRK MUTFAĞI LEZZETLERİ PİŞİRİLECEK’

Açıklamalarda bulunan Olgunlaştırma Enstitüsü Müdürü İlknur Çelik, geçmişten gelen değerlerin geleceğe aktarılmasına vesile olmasını istediklerini dile getirerek; “Mutfağımızda haftanın 2 günü saray mutfağı lezzetlerinin çıkacak, diğer günlerde de Edirne’mizin ve Türk mutfağımıza ait yemekler pişirilecek. Bugün yaptığımız programda da geleneksel yemeklerimizden içli köfte, sarma ve baklava gibi lezzetlerimizi katılımcılara ikram ettik. Herkes çok memnun kaldı. Lezzetler yemekleri tatmak isteyen herkesi her öğlen mutfağımıza bekliyoruz. Aynı zamanda el sanatları atölyelerini gezerek bu değerlerin geleceğe aktarılmasına vesile olmalarını istiyoruz” diye konuştu. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2023 10 25 at 18.15.52 - Edirne Ahval Gazetesi
Saray mutfağı vatandaşlarla buluşuyor - Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu