Savcı’dan Gürkan için 47 yıl hapis talebi

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın “müşteki sanık” sıfatıyla yer aldığı, şantaj ve darp davasının duruşması, dün Edirne 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Davada savcı tarafından esas hakkındaki mütalaasında, Gürkan’ın toplamda 47 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istendi.

Kişisel verileri hukuka aykırı olarak yaymaktan tutuklu bulunan ve aynı suçlardan hakkında farklı davaları olan Ş. B. tahliye kararı sonrası yurt dışına kaçmıştı. Ş. B. darp edildiği gerekçesiyle ve azmettiricinin Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan olduğunu öne sürerek Gürkan hakkında şikâyette bulunmuştu. Konuyla ilgili savcılık tarafından ifadesi alınan Başkan Gürkan, 75 bin lira teminat karşılığı ile adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Dün Edirne 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Gürkan’ın toplamda 47 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istendi.  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın 3 farklı suçtan tutuksuz yargılandığı davada savcı esas hakkındaki mütalaasında, Gürkan’ın toplamda 47 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi. Mütalaada, Belediye Başkanı Gürkan’ın ‘Nitelikli cinsel saldırı suçuna azmettirmekten’ en az 18 yıl, ‘Nitelikli yağma suçuna azmettirmekten’ 10 yıldan 15 yıla ve ‘Nitelikli hürriyetinden yoksun kılma suçuna azmettirmekten’ ise 4 yıldan 14 yıla olmak üzere toplamda 32 yıldan 47 yıla kadar hapsi talep edildi. Ayrıca, diğer sanıklar; M. T., Ş.G., S.A., S.Y. ve O. K.’nin ‘birden fazla kişi tarafından gece vakti birlikte yağma’, ‘nitelikli cinsel saldır’, ‘cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından ayrı ayrı cezalandırılması talep edildi. Duruşma 25 Mart 2024 tarihine ertelendi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!