“Seçim öncesi ne bu telaş, ne bu acele?”

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, yaptığı açıklamada Edirne Belediyesi’nce satışa çıkarıldığı öne sürülen taşınmazların, neden yerel seçimlerin öncesinde satışa sunulduğunu ve satıştan elde edilen gelirin nelere harcanacağını Edirne halkının da bilgisine sunulması gerektiğini belirtti.

Önümüzdeki yerel seçimlere kısa bir süre kala Edirne Belediyesi tarafından taşınmazların satışa sunulduğunu ifade eden AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal; “Bir bakıyorsunuz, hükümet ile ilgili en büyük eleştirilerinin başında ‘Onu sattınız, bunu sattınız’ söylemi geliyor. Ama siz bu ithamlarda bulunurken, bir bakıyorsunuz kendi belediyelerinizde aynısını yapıyor. Hepimiz biliyoruz ki bahsedilen alanlar Edirne’nin değerli yerleridir. Seçime az bir zaman kalmış artık. Bu millet size, 5 yıl için yeni görev verdiğinde satıyorsanız ‘Ben bu parayı, şu projelerde kullanacağım’ dersiniz” diye konuştu.

Kendisinin satışa karşı olmadığını fakat satıştan elde edilecek gelirin nereye harcanacağını da soran Aksal; “Hiçbir şeyi satamazsınız ya da satılmamalı görüşünde değilim. Satılır, başka bir şey yapılır. Ama önemli olan bu sattığınız yerden elde ettiğiniz geliri nasıl harcadığınız, nasıl değerlendirdiğinizdir. Bu belediyeler için de geçerli, şahıslar için de geçerli. Ama bir bakıyorsunuz seçime 3 gün kalmış, Edirne’nin en değerli yerleri satışa çıkartılıyor. Peki, bu sattığınız yerlerden aldığınız paraları nereye harcayacaksınız, ne projeniz var? Bu acele niye?” açıklamasını yaptı.

Satışların yapılmadan evvel Edirne halkına da sorulması gerektiğini vurgulayan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal; “Kendinize çok güveniyorsanız, 8 ay sonra bir yerel seçim var. Kalkarsınız aday olursunuz, Edirnelilere de ‘Ben burayı satmak istiyorum, parasını da Edirnelilerin yararına olan şu projede kullanacağız’ dersiniz. Hem Edirnelilerin de seçimde bir referandumu da olur. Ama benim duyduğum kadarıyla nereye kullanılacağı bilgisi de yok. Bu neyin telaşıdır? Bu neyin acelesidir. Biz, Sayın Recep Gürkan’dan bunun açıklamasını bekliyoruz” ifadelerine yer verdi. Damla GÖÇ AKYÜZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!