Sedefçi’den CHP’ye sert eleştiri!

‘Tecrübesiz Akın mı, 20 yıl tecrübeli Hamdi baba mı?’

Edirne’de 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçiminin İYİ Parti ile AK Parti arasında geçeceğini ifade eden İYİ Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi; “Edirneli yurttaşlarımız Edirne’ye kim hizmet yapacaksa onu seçmeleri lazım. Filiz Gencan Akın gibi tecrübesiz, bu işi bilmeyen bir kızımız mı? Diğer tarafta bu işte uzman, 20 sene belediye başkanlığı yapmış, inşaat mühendisi Hamdi babalarını mı, Hamdi Ağabeylerini mi seçeceklerinin kararını vermeleri gerekiyor. Bu oylar ikiye bölünürse aradan AK Parti’nin çıkacağını bilmeleri gerekiyor” dedi.

İYİ Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi, parti il yönetim binasında düzenlenen basın toplantısında son dönemde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne örgütlerinde yaşanan aday değişimi üzerinden CHP’yi eleştirdi.

“BİR İNSANIN BU KADAR HAKSIZLIĞA UĞRAMASI, HAKİKATEN BENİ İSYAN ETTİRİYOR”

Edirne CHP’de ciddi bir sıkıntı gözlemlediğini dile getiren Sedefçi, Ciravoğlu’nun haksızlığa uğradığını ifade etti. Sedefçi; “Gözlemlerime göre Edirne’de tablo şu; Edirne CHP’de şu anda, yaşanan kargaşa, olumsuzluklar, aday değiştirilmesi gibi durumlardan dolayı ciddi bir sıkıntı, bir kaos var. Edirne CHP’de bence şu an büyük bir yanlış yapıldı. Benim çok özel sevdiğim, kardeşim olarak, arkadaşım, dostum olarak gördüğüm Şükrü Ciravoğlu’nu, ön seçimde farkla birinci çıktığı halde aday olarak Ankara’ya davet ettiler, elini kaldırdılar. Ve arkadaşım kalp krizi geçirmişken, biraz iyileştikten sonra Ankara’da elinin kaldırılması konusu gündeme geldi. İnsanın sağlığı, hayattaki en önemli unsurdur. En tehlikeli rahatsızlıklardan birisi de kalp krizidir. Kalp krizi geçirmiş bir insanı Ankara’ya davet ediyorsun. Sayın genel başkan ‘adayım bu’ diyerek elini kaldırıyor. Sonra da çok sevdiğim, dostum dediğim arkadaşımın adaylığını, baskıyla geri çektiriyorsun. Ön seçimde 2’nci olan insanı aday yaparak, Edirne’ye sunuyorsun. Bunun neresi insanlıkla bağdaşır? Bırakın siyaset yapmayı, bir insanın bu kadar haksızlığa uğraması, hakikaten beni isyan ettiriyor” dedi.

‘BÖYLE DÜRÜST BİR İNSANA YAPILAN HAKSIZLIĞA TAHAMMÜL EDEMİYORUM’

Ciravoğlu’nun dürüstlüğüne her daim kefil olduğunun altını çizen Sedefçi; “Ben, onunla yarıştığım halde Şükrü bey için tüm mahalle buluşmalarımda, ziyaretlerimde ‘dürüsttür, namusludur, şerefli bir adamdır, ona kefilim’ demişimdir. Onun dürüstlüğüne, namusluluğuna hep kefil olmuşumdur. Böyle dürüst bir insana yapılan haksızlığa da ne kadar yarıştığım bir insan olsa da tahammül edemiyorum ve üzülüyorum” şeklinde konuştu.

“ŞU AN EDİRNE’DE AK PARTİ İLE BİZ ÇEKİŞİYORUZ”

Edirne CHP’de son yaşanan gelişmelerden sonra, seçimin AK Parti ve İYİ Parti arasında geçeceğine inandığını vurgulayan Sedefçi; “Şunu çok net söyleyebilirim; şu an Edirne’de AK Parti ile biz çekişiyoruz. Hala Edirne’deki insanlar açlığa mahkum oldukları halde, evlerine doğru dürüst yiyecek götüremedikleri halde, sağlık konularında ve her konuda sıkıntıları oldukları halde hala AK Parti’ye destek vermelerini anlayamıyorum. Burası Edirne, cumhuriyetin kalesi. Bu şehirde cumhuriyetin bayrağı hep dalgalandı, dalgalanacak da. Edirne halkı da cumhuriyetin bayrağının inmesine izin vermeyecek. Edirne halkı oyları bölmeden, kazanacak tarafa yüklenip de cumhuriyet karşıtlarına, Mustafa Kemal karşıtlarına izin vermeden cumhuriyetin bayrağının dalgalanmasına katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

‘FİLİZ GENCAN AKIN GİBİ TECRÜBESİZ KIZIMIZ MI, 20 SENE BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPMIŞ HAMDİ BABA MI?’

CHP’li seçmene çağrıda bulunan Sedefçi, oyların CHP ile İYİ Parti arasında bölünmesi durumunda AK Parti’nin aradan çıkacağına vurgu yaptı. Sedefçi; “Biz, CHP ve İYİ Parti olarak oyları ikiye bölersek, aradan AK Parti çıkar. Seçmenlerimizin bunu bilmeleri gerekiyor. Edirneli yurttaşlarımız Edirne’ye kim hizmet yapacaksa onu seçmeleri lazım. Filiz Gencan Akın gibi tecrübesiz, bu işi bilmeyen bir kızımız mı? Diğer tarafta bu işte uzman, 20 sene belediye başkanlığı yapmış, inşaat mühendisi Hamdi babalarını mı, Hamdi Ağabeylerini mi seçeceklerinin kararını vermeleri gerekiyor. Bu oylar ikiye bölünürse aradan AK Parti’nin çıkacağını bilmeleri gerekiyor. Bunun için de Edirne, şu anda yazboz tahtası olmaktan uzak kalmalı. Edirne’ye tecrübeli, deneyimli, babalık yapacak olan benim, Hamdi Sedefçi’nin göreve getirilmesi için Atatürk’çü, cumhuriyetçi, laik, çağdaş insanların kol kola girip bir yerde buluşmaları gerekiyor. Umarım başarırız, Edirne’deki cumhuriyetin bayrağını dalgalandırmaya devam ederiz ve cumhuriyetin bayrağını Edirne’de dalgalandırırız” ifadelerini kullandı. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!