Şehitler için yürüdüler

Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi’nde Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanlığı tarafından Irak’ın kuzeyinde, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu şehit olan 12 Mehmetçik için, şehitleri anma töreni ve teröre lanet yürüyüşü gerçekleştirildi.

Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanlığı tarafından Irak’ın kuzeyinde, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde hayatını kaybederek şehit olan 12 Mehmetçik için, Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi’nde şehitleri anma töreni ve teröre lanet yürüyüşü gerçekleştirildi. Bolca Ana Yemekhanesi önünden oluşturulan kortej, Delta Park Alışveriş Merkezi’ne kadar yürüdü.

Yürüyüşün ardından basın açıklaması düzenlenirken, kortej katılımcıları adına açıklamayı yapan Türk Dünyası Kültür Araştırmaları Topluluğu Başkanı Mustafa Demir; ”Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde 2 gün üst üste toplam 12 askerimizi şehit verdik. Tüm yaşadığımız acılar yetmezmiş gibi ve dahi şehitlerimizin naaşları daha toprağa kavuşmamışken de emperyalistlerin taşeronu bebek katili hain terör örgütünün siyasi uzantısı, Gazi Meclisimizde büyük Türk milletini ve onun devletini tehdit edici konuşmalar yaptı. Bizler, açıkça ifade etmeliyiz ki bu hainlerin savurduğu tehditlerden korkmuyor, yöneltecekleri her türlü saldırıyı da iman dolu göğsümüzde durduracağımızı beyan ediyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2023 12 29 at 18.30.32 | Edirne Ahval Gazetesi
Şehitler için yürüdüler | Edirne Ahval Gazetesi

“TÜRKİYE’NİN KADERİ TÜRK GENÇLİĞİNİN ELİNDEDİR”

Şehitlerin üzerinden siyaset yapanlara eleştirilerde bulunan Demir; “Millilikten nasibini alamayan siyasi ve bürokratik dengelerin sahipleri tarafından oluşturulan bu vurguncu düzenin çağında, bu vatan için can veren şehitlerimizin evleri sıvasızken; tüm vatan hainlerinin arabaları son model, evleri ise gıcır gıcırdır. Bu vurguncu düzenin içerisinde dış politika masallarıyla ve uluslararası yalanlarla uyutulan büyük Türk milleti bir gün uyandığı vakit, vay ki şehidimizin kanıyla siyaset devşirmeye çalışanların haline. Türk milli hassasiyetleri körelen Türk milletini yeniden canlandırmak, tekrardan ayağa kaldırmak, kendisine yeni bir ruh, yeni bir can vermek biz gençlerin elindedir. Türkiye’nin kaderi Türk gençliğinin elindedir. Doğum sancısı çeken bu topraklar üzerinde artık biz ölmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Açıklamaların ardından kortej katılımcıları tarafından Andımız’ın okunmasıyla program sona erdi. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2023 12 29 at 18.30.32 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Şehitler için yürüdüler | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!