“Şehitlik ve gazilik yüce unvanlardır”

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin, Gaziler Günü münasebetiyle yayımladığı mesajında, “Milletimizin gururla ve şerefle taşıdığı bir unvan olan gazilik, rütbelerin en büyüğü olan şehitlikten sonra gelen en kutsal rütbedir. Kutsal vatan topraklarımızın bölünmez bütünlüğünü korumak için, üstün bir cesaret örneği göstererek hayatlarını ortaya koyan ve gazilik onuruna erişen kahramanlarımızı bugün şükran ve minnetle anıyorum” dedi.

Gaziler Günü’nü kutlayan Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin; “ Şehitlik ve Gazilik vatan sevgisini, milli ve manevi değerlerini her şeyden üstün tutan milletimiz için ulaşılabilecek en yüce makamlardır. Asırlar boyunca kurduğu güçlü devletlerle dünya tarihine yön veren ecdadımız, en zor şartlarda dahi vatanını canı pahasına savunarak bağımsız yaşama arzusundan asla taviz vermemiştir. Bu özelliği ile kahraman milletimiz bir yandan hüküm sürdüğü topraklarda barış ve huzurun teminatı olurken diğer yandan da verdiği istiklal mücadeleleriyle esaret altında yaşayan mazlum milletlere örnek olmuştur” şeklinde konuştu.

Ülkemizin bağımsızlığı, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milli birlik ve beraberliğimizin korunması uğruna üstün fedakârlıklar göstererek, canı, kanı pahasına göğsünü siper eden şehit ve gazilerimizin kahramanlıklarının kıyamete kadar hafızalardan silinmeyeceğini kaydeden Av. Sinan Tekin; “Milletimizin özgürlüğü için canlarını seve seve ortaya koyan kahramanlarımızla ne kadar övünsek azdır. Onlar bizim medarı iftiharımızdır. Yeni nesillere şehidi şehit yapan, gaziyi gazi yapan medeniyet değerlerimizin anlatılması çok önemlidir. Bu duygu ve düşüncelerle Gaziler Gününü kutluyor, büyük ecdadımıza, şehit ve gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyorum” açıklamasını yaptı. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!