Sera naylonları üreticilerle buluştu

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünce yürütülen “Alternatif Üretim Yöntemlerinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında, hayata geçirilen “Edirne Örtü Altı Üretim Alanlarının Revizyonu Projesi” kapsamında üreticilere 2. Etap Sera Naylonu dağıtımı gerçekleştirildi. Dağıtılan sera naylonu bütçesinin yüzde 50’si Tarım ve Orman Bakanlığı, yüzde 25’i Edirne İl Özel İdaresi ve yüzde 25’i ise üreticiler tarafından karşılanıyor.

Edirne’de Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Alternatif Üretim Yöntemlerin Geliştirilmesi Projesi” çerçevesindeki “Edirne Örtü Altı Üretim Alanlarının Revizyonu Projesi” kapsamında 2’nci Etap Sera Naylonu, üreticilere dağıtıldı. Söz konusu projenin hayata geçirilmesiyle; Edirne’de sebzecilik faaliyetinin modern usullerle yapılmasının yaygınlaştırılması, üreticilerin katma değeri yüksek, örtü altı üretim gibi tarımsal üretim faaliyetlerine yönelmelerini sağlamak, mevcut durumdaki örtü altı üretim alanlarının revizyonunu sağlayarak verim ve üretimi arttırmak, örtü altı üretim yapan üreticileri teşvik etmek ve bu şekilde de Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulamaya başlanan kent tarımını destekleyerek yerinde üretim, yerinde tüketim, yerinde istihdam hedeflerine ulaşmak amaçlanıyor.

Projenin 1. Etabında Edirne genelinde başvuru yapan 81 üreticiye 49 bin metrekare sera alanında kullanılmak üzere 101 bin 668 metrekare sera naylonu dağıtılmıştı.  Projenin 2. Etabında ise Edirne genelinde başvuru yapan 12 üreticiye 8 bin 541 metrekare sera alanında kullanılmak üzere 18 bin 929 metrekare sera naylonu dağıtıldı. Projenin bütçesinin %50’si Tarım ve Orman Bakanlığı, %25’i Edirne İl Özel İdaresi ve %25’i ise üreticiler tarafından karşılandı. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!