Seramik sergisinin teması “Edirne”

Küratörlüğünü Özlem Özkişi’nin yaptığı seramik sergisi Şükrüpaşa Mahallesi’nde bulunan Özlem Özkişi Atölyesi’nde gerçekleştirildi. Sergide açıklamalarda bulunan Özkişi, hem kendi tasarladığı ürünleri yaptığını hem de öğrencilerine ders verdiğini belirterek Edirne temalı çalışmaları sergilediklerini söyledi.

Toplam 20 öğrencinin sergiye katıldığı ve küratörlüğünü Özlem Özkişi’nin yaptığı seramik sergisinde yaklaşık 40 eser sergilendi. Sergide açıklama yapan Özkişi, 7 gün boyunca serginin açık olduğunu vurgulayarak sergiyi gelip görmeleri konusunda vatandaşları davet etti. Özkişi; “Hem kendi tasarladığım ürünleri yapıyorum hem de öğrencilerime ders veriyorum burada. Bugün bu sergimizde Edirne temalı çalışmalar hazırladık. Toplam 20 öğrencimiz sergiye katıldı. Yaklaşık 40’a yakın eserimiz de sergimizde sergileniyor. Kurslar her zaman devam ediyor. Atölyemiz de sergimiz de 7 gün boyunca açık. Herkes gelip sergimizi görebilir. Seramik’e her zaman ilgi var. Zaten seramik 10 yıldan beri Türkiye’de çok popüler. Ama Edirne’de benimle başladı diyebilirim. İnsanlar yeni tanımaya başladılar. İlgi de çok yüksek. Büyükşehirlerden gelenler zaten biliyor seramiği. Buranın halkı da yeni tanıştı ve çok memnunlar. Seramik sadece ürün çıkarmak değil aynı zamanda da bir terapi yöntemi. Buraya geliyorlar aynı zamanda terapi yapıp negatif enerjilerini atıyorlar. Hem de ürünlerini çıkartıp gidiyorlar” şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen sergiye Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve sanatseverler katıldı. Sergi hafta boyunca açık kalacak. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu