Serhad Şehri Edirne Spor Kulübü Edirne’yi temsil edecek

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Ankara’da düzenlenen 2.lig terfi müsabakalarında Serhad Şehri Edirne Spor Kulübü 195 puanla ikinci oldu. İkinci olan Serhad Şehri Spor Kulübü, 2023 sezonunda Edirne’yi 2. ligde temsil edecek.

Ankara’da Türkiye Güreş Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu 2. lig terfi müsabakaları 22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Yapılan müsabakalar neticesinde Samsun Büyükşehir Bld Spor kulübü 205 puanla 1. olurken 195 puanla Serhad Şehri Edirne Spor kulübü ikinci, 170 puanla Güksun Yatılı Bölge Spor Kulübü üçüncü oldu. Kurulalı henüz 6 ay olan ve Edirne’ye ikincilik kazandıran Serhad Şehri Spor Kulübü  2023 sezonunda 2. Ligde Edirne’yi temsil etmeye hak kazandı.

Temmuz ayında Hırvatistan’ın Zagreb şehrinde yapılan U15 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda 54 kg.da yarışan sporcu Eylem Engin Avrupa 3’üncüsü olarak bronz madalyanın sahibi oldu. Serhad Şehri Edirne Spor Kulübü tarafından yapılan açıklamada; “Kulübümüz terfi müsabakalarından iyi bir derece alarak yeni bir başarı daha elde etmiş şimdide Edirne’mizi 2. ligde temsil etmenin gururunu yaşamaktadır. Hedeflerimiz önümüzdeki sene Edirne’mize uluslararası arenada altın madalya kazandırmak, Serhad şehrimizi önce 1. ligde sonrada süper ligde temsil etmek, tarihi Kırkpınar’da ve ulusal turnuvalarda dereceler elde edip milli takımlara sporcu göndermektir” ifadelerine yer verildi.

“KULÜBÜMÜZE DESTEK BEKLİYORUZ, HER ŞEY EDİRNE İÇİN”

Ayrıca turnuvalara giderken kimseden destek alamadıklarını belirten kulüp yetkilileri destek beklediklerini de belirttiler. Yapılan yazılı açıklamada; “Kulüp yöneticileri ve aynı zamanda antrenörleri Turhan Arslantürk, Tamer Ergül ve Doğu Eminoğlu bu başarılarda en çok takdiri hak eden isimler olup canla, başla çalışmışlardır. Sıfır bütçe ile takımı kendi arabaları ile Ankara’ya götürmüşler ve giderleri karşılamışlardır. İlimizi temsil eden ve başarılı bir ivme sergileyen kulübümüze destek beklemekteyiz. Destekleriniz sayesinde ilimiz gençlerine, çocuklarına daha çok hitap edebilecek, daha çok başarılar elde edeceğimizden hiç şüphemiz yok. Her şey Türk sporcu, Türk güreşi, Türk gençliği için, Edirne’miz için. Canla başla mücadele eden sporcularımızdan ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun” ifadeleri kullanıldı. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu