‘Sesimi duyan var mı?’

UNUTMAYACAĞIZ!

17 ağustos 1999 depreminin ardından 23 yıl geçti. ‘Sesimi duyan var mı?’ sesleri hala kulaklarımızda çınlıyor. 17 Ağustos depreminde resmî raporlara göre 17.480 ölüm, 23.781 yaralanma oldu, 505 kişi sakat kaldı. 285.211 ev, 42.902 iş yeri hasar gördü. Resmî olmayan bilgilere göre ise yaklaşık 50.000 ölü, ağır-hafif 100.000’e yakın yaralı olduğu tahmin ediliyor.

Ülkemiz yaşanan birçok depremin ardından son günlerde yangın ve sel felaketiyle karşı karşıya kaldı. Yaşanan doğal afetler sonucu yitirdiğimiz can kayıplarına çok üzüldük. Binlerce hektar arazimiz kül oldu. Yüzlerce canlı çıkan orman yangınlarında hayatını kaybetti. Karadeniz’de yaşanan sel felaketinde ise yine birçok canımızı toprağa verdik. Bu yüzdendir ki uzmanların da dediği gibi doğal afetlere karşı bu topraklarda yaşayan herkesin tedbirli ve bilinçli olması gerekiyor. Biliyoruz ki, yaralar sarılacak ancak yaşanan acılar unutulmayacak.

Yurdumuzun başına gelen felaketlerin bir daha tekrarlanmaması için bizlerin de doğal afetlere karşı tedbirli ve kontrollü bir biçimde yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor. Uzmanların da dediği gibi doğal afetlere karşı bu topraklarda yaşayan herkesin tedbirli ve bilinçli olması gerekiyor. Biliyoruz ki, yaralar sarılacak ancak yaşanan acılar unutulmayacak. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu