Sezonun ilk balıkları tezgahlarda

Türkiye genelinde 1 Eylül tarihinde balık sezonun açılması ile birlikte Edirne’de de balıklar tezgahlardaki yerlerini aldı. Edirne Balık Pazarı Furkan Çimen, balık çeşidinin önümüzdeki günlerde çoğalacağını belirtirken, balık fiyatlarının da beklentinin altında olduğunu ifade etti.

Balık sezonunun açılmasıyla Edirne Balık Pazarı’nda, balıklar tezgahlardaki yerini aldı.

Balık sezonunun açılması ile birlikte çeşit çeşit balıklar tezgahlardaki yerini aldı. Edirne Balık Pazarı esnaflarından Furkan Çimen, gazetecilere açıklamalarda bulunarak, yeni açılan balık sezonunu değerlendirdi. Hamsi ve palamudun henüz tezgahlarda bulunamadığına dikkat çeken Çimen, sezon ilerledikçe balık çeşidinin artacağının altını çizdi.“Sezonu açtık, balıklarımızı tezgahlara koyduk. Halkımızı bekliyoruz. Şu an son derece merak var balığa karşı. Şu an için bolluk görünmüyor. Teknelerimiz 2 saat, 3 saat aralarla denize açıldılar. Gece 12 itibarıyla da yasağımız kalktı, bundan sonra 15 Nisan’a kadar gemilerimiz denizde olacaktır, taze balıklarımız gelecektir. Bu sene hamsi, çinekop, istavrit bekleniliyor. Geçen sene palamut vardı, ama bu sene palamudu göremedik, nasip değilmiş. Balık çeşitliliğimiz artacak, ondan şüphemiz yok” dedi.

Sezonun ilk baliklari tezgahlarda | Edirne Ahval Gazetesi
Sezonun ilk balıkları tezgahlarda | Edirne Ahval Gazetesi

“FİYATLAR DÜŞÜNDÜĞÜMÜZÜN YARISI”

Balık fiyatlarını da değerlendiren Çimen, fiyatların beklentinin altında olduğunu dile getirdi. Çimen; “Şu an fiyatlar, piyasaya göre gayet makul. Biz de bayağı yüksek beklerdik, beklentinin altında şu an fiyatlar. İstavritin kilosunu 200 lira olarak düşünüyordum, şu an 100 lira. Levreği 300 lira beklerdim, 220-200 lira oldu. Sardalyayı 150 beklerken, 80 lira oldu. Fiyatlar düşündüğümüzün yarısı kadar geldi. Şu an gayet makul” şeklinde konuştu. Adem Batuhan Sever

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!