Simit ve umumi tuvalete zam

Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Kemal Cingöz, basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak simit fiyatlarına ve umumi tuvalet fiyatlarına zam getirildiğini bildirdi.

Edirne’de simit ve umumi tuvalet ücretlerine zam getirildiğini açıklayan EDESOB Başkanı Kemal Cingöz, berberler, çaycılar ve fırıncıların tarife fiyatlarında artış beklediklerini dile getirdi. Simit fiyatlarının 7.5 liradan 10 liraya yükseltildiğini ifade eden Cingöz; “Yedi buçuk liradan on liraya yükseldi. Benim bildiğim genel olarak 10 liradan satılıyordu. Bir tek Uzunköprü’de 7 buçuk liradan satılıyordu. Herhalde artık orada da 10 liradan satılır. Gelen zam taleplerinde simit ve tuvaletler değerlendirildi. Diğerlerini beklemeye aldık ama çok fazlada bekleyeceğini düşünmüyorum” dedi.

Kemal Cingoz 2 scaled 1 | Edirne Ahval Gazetesi
????????????????????????????????????

“HERKES ZAM İSTİYOR”

Cingöz, umumi tuvalet ücretlerinin 7 liradan 8 liraya yükseltildiğini belirterek; “Baktığımız zaman herkes haklı; önemli olan girdi fiyatları stabil tutabilmek. Girdi fiyatları, arttığı müddetçe fiyatlarda artıyor. Tuvaletler için su, kirası bunlar hep maliyeti arttıran faktörler. Biz yine de istenilen fiyatları vermiyoruz. Ne verdik, yüzde 20-25 gibi bir fark verdik. 7 liradan 8 liraya yükseldi. Berberler, çaycılar, fırıncılar herkes zam istiyor” şeklinde konuştu Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu