Sınır kapıları, TV programında konuşuldu

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, bir televizyon programının canlı yayın konuğu oldu. Programda sınır kapıları hakkında açıklama yapan Kırbıyık; “Sınır kapılarımızdaki peronların tamamının 7/24 esasına göre gurbetçilerimize kesintisiz hizmet sunulmasını sayabiliriz. Peron sayımızı tam kapasite olarak çalıştırıyoruz” dedi.

Katıldığını TV programında açıklama yapan Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık; “Özellikle temmuz ve ağustos aylarında Avrupa’da yaşayan gurbetçi vatandaşlarımız yoğun olarak giriş-çıkış yapıyorlar ve ağırlıklı olarak bulunduğumuz Kapıkule Sınır kapısını kullanıyorlar. Dolayısıyla sezon olarak nitelendirdiğimiz bu dönem için geçmiş yılların verdiği tecrübe ile birlikte ilave tedbirlerimizi hayata geçirdik. Bu konuda önemli bir faktör olarak sınır kapılarımızdaki peronların tamamının 7/24 esasına göre gurbetçilerimize kesintisiz hizmet sunulmasını sayabiliriz. Peron sayımızı tam kapasite olarak çalıştırıyoruz. Bu noktada yaz aylarında yolcu geçişlerinde yaşanan talebin karşılanması adına 4 sınır kapımızda daimi görevli personelin yanı sıra diğer illerden yapılan geçici görevlendirmelerinde büyük önem taşıdığını görüyoruz. Emniyet ve Gümrük teşkilatlarınca yapılan geçici görevlendirmelerin bize büyük güç kattığını ifade edebilirim. Destekleri için İçişleri ve Ticaret Bakanlıklarımıza şükranlarımızı sunuyorum” diye konuştu.

Ayrıca Kapıkule Sınır Kapısında kurulan stüdyodan canlı yayınlanan programda, Edirne’nin tarihi, kültürü, sosyo-ekonomik durumu ile sınır kapılarındaki çalışmalar, gurbetçilerin gelişi ve bu kapsamda alınan tedbirler konuşuldu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu