Sınırdaki yangın endişe yarattı

Bulgaristan sınırında çıkan orman yangını rüzgarın da etkisiyle büyümeye devam ediyor. Yangının Türkiye’ye yakın ormanlık alanları da tehdit etmeye başladı. Yangının Türkiye’ye sıçraması tehlikesine karşılık yangın söndürme ekipleri sınıra sevk edildi.

Bulgaristan sınırındaki yangın, Türkiye’ye yaklaştı.

Edirne’nin komşusu Bulgaristan’a orman yangınları devam ediyor. Dün öğle saatlerinde başlayan yangın hala devam ederken, alevler rüzgarın da etkisiyle Türkiye sınırlarına yaklaştı. Alevlerin, Edirne’nin Bulgaristan’a sınır köylerine doğru devam ederken, Edirne Valiliği koordinasyonunda Türkiye sınırında geniş güvenlik önlemleri alındı.

Edirne Orman İşletme Müdürlüğüne ait arazöz, dozer ve itfaiye araçları yangının Türkiye’ye sıçrama ihtimaline karşı sınıra sevk edildi. Ekiplerin Bulgaristan-Türkiye sınırında bekleyişleri devam ederken, yangının devam ettiği bölgeye en yakın köylerden olan Suakacağı, Yolüstü ve Büyükismailçe köylerini adeta alevler aydınlattı. Köylerin tepelerinde toplanan köy halkı ise yangını endişeli gözlerle izliyor. Haber Merkezi

Sinirdaki yangin endise yaratti | Edirne Ahval Gazetesi
Sınırdaki yangın endişe yarattı | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!