Son bir haftada 160 göçmen!

Edirne’de son bir hafta içerisinde 6 organizatör, 160 göçmen yakalandı. Göçmen şahıslar İl Göç İdaresine teslim edilirken, şahıslarla birlikte ele geçirilen 2 araç ise yed-i emin otoparkına teslim edildi.

İl Jandarma Komutanlığı, sorumluluk bölgesinde “Göçmen Kaçakçılığı” ile mücadele kapsamında; göçmen şahısların can ve mal güvenliğini tehlikeye atarak, haksız kazanç elde etme yolunda olan organizatör şahısların bağlantılarını ortaya çıkartmak ve faillerini yakalayarak adli mercilere teslim edilmesini sağlamak amacıyla çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Edirne’de son bir hafta içerisinde, Edirne İl Jandarma Komutanlığı tarafından hava destekli devam eden faaliyetler neticesinde; 6 organizatör şahıs, göçmen kaçakçılığında kullandıkları 2 araç ile 160 göçmen şahıs yakalandı. 

Yakalanan göçmen şahıslar ülkelerine iade edilmek üzere İl Göç İdaresine teslim edildi. Şüpheli 6 organizatör şahıs işlemlerine müteakip adli makamlara sevk edilerek, göçmen kaçakçılığında kullandıkları araçlar yed-i emin otoparkına teslim edildi. Yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması amacıyla çalışmalarımız gece gündüz demeden aralıksız olarak, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde devam edecektir” ifadelerine yer verildi. Haber Merkezi

Screenshot 2 8 | Edirne Ahval Gazetesi
Son bir haftada 160 göçmen! | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu