‘Stadyumun siyasete malzeme olmaması gerek’

Edirne İl Genel Meclisi’nin eylül ayı son oturumunda, Edirne’ye yapılması düşünülen yeni şehir stadyumu hakkındaki komisyon raporu, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Kutay Özköse tarafından meclis üyelerine aktarıldı. Rapor ile ilgili görüşlerini dile getiren Özköse; “Yeni şehir stadyumu yapılmadan da 25 Kasım Şehir Stadyumu’nun üzerinde kent park, otopark, dükkanlar gibi siyasi malzeme yapılması kadar da rahatsız edici ve bu şehre zarar verici bir şey yoktur” şeklinde konuştu.

İl Genel Meclisi eylül ayı toplantılarının son oturumu, Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş yönetiminde gerçekleştirildi. Yoklama alımı ve tutanak özetlerinin okunmasıyla başlayan toplantıda, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Kutay Özköse tarafından Edirne şehir stadyumu hakkındaki rapor meclis üyelerine aktarıldı. Edirne şehir stadyumunun projesinin hazır olduğu ve projenin kabul aşamasında olduğu belirtilen komisyon raporunda; “Edirne şehir stadyumunun projeleri hizmet alımı yöntemiyle hazırlatılmış olup, Gençlik ve Spor Bakanlığımız mühendisleri tarafından projelerin kontrol edilmesi ve kabul aşamasındadır. Kontrol ve kabul işlemlerinin yapılmasının ardından Gençlik ve Spor Bakanlığının kararına göre ilgili işlemlere başlanılacaktır” ifadelerine yer verildi.

Stadyumun siyasete malzeme olmamasi gerek 2 - Edirne Ahval Gazetesi
‘Stadyumun siyasete malzeme olmaması gerek’ - Edirne Ahval Gazetesi

“EDİRNE’NİN SPORU SİYASİ MALZEME YAPILACAK BİR YER DEĞİL”

Rapor hakkında görüşlerini açıklayan Komisyon Başkanı Kutay Özköse, Edirne’nin sporunun siyasete malzeme olmamasını gerektiğini belirtirken, Edirnespor’a mutlaka bir stat yapılması gerektiğinin altını çizdi. Özköse; “Edirne’nin futbolu, Edirne’nin sporu siyasi malzeme yapılacak bir yer değil. Herkes bir açıklama yapıyor, ‘proje hazırlandı, programa alınacak, parası ayrıldı’ gibi. Bunun bir an önce çözülmesi çok önemli. Edirne bir marka kent diyoruz, her şeyiyle övünüyoruz, her ilden buraya takımlar geliyor. O takımlarla birlikte yöneticiler, taraftarlar geliyor. Edirne modern şehir, lafa geldi mi çok güzel şeyler anlatıyoruz ama dışarıdan spor turizmi için ilimize gelen kişiler Edirne’nin aslında bu konuda sınıfta kaldığını tekrar tekrar görüyorlar. Ben hem alaylı hem de okullu spor mezunuyum. Ömrüm bu işin içerisinde geçti. Edirne futbolunun bir an önce atağa geçmesi için Edirne’ye yeni şehir stadyumunun yapılması şarttır. Yeni şehir stadyumu yapılmadan da 25 Kasım Şehir Stadyumu’nun üzerinde kent park, otopark, dükkanlar gibi siyasi malzeme yapılması kadar da rahatsız edici ve bu şehre zarar verici bir şey yoktur” dedi. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu