Suç makinesi cezaevinde

Meriç’te Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan faaliyette, hakkında karıştığı birçok suçtan dolayı 27 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan 1 şahıs, yurt dışına kaçmaya çalıştığı tespit edilmesi üzerine jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Yakalanan şahıs, tutuklanarak Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderildi.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı, sorumluluk bölgesinde emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanması, yasadışı faaliyeti olan kişi veya kişileri tespit etmek, suç ve suçlu bağlantılarını ortaya çıkartarak faillerini yakalayarak adli mercilere teslim edilmesi sağlamak amacıyla çalışmalarına kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda; Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Meriç’te yapılan faaliyette; “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama, Bıçak veya Diğer Aletleri İzinsiz Olarak Satın alma Taşıma veya Bulundurma, Gece vakti Yol Kesmek Suretiyle ya da Konut ve İşlerinden Yağma, Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama ve Basit Yaralama” suçlarından 27 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve yurt dışına kaçmaya çalıştığı tespit edilen 1 şahıs yakalandı. Yakalanan şahıs, sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması, ilimizde asayiş ortamının sağlanması ve yasadışı faaliyeti olan kişi veya kişilerin yakalanarak adli makamlara teslim edilmesini sağlamak amacıyla titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz demeden aralıksız olarak devam edilecektir.” Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu