Suiçmez, 5’inci dönemine ‘merhaba’ dedi

Edirne Merkez Süloğlu ve Havsa Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Suiçmez, birliğin bugün gerçekleştirilen Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda güven tazeleyerek, 5’inci dönemine adım attı.

Edirne Merkez Süloğlu ve Havsa Süt Üreticileri Birliği Olağan Seçimli Genel Kurulu, bugün Edirne Tarım ve Orman İl Müdürlüğü binasında gerçekleştirildi. Genel Kurul’da 4 dönemdir Birlik Başkanlığı görevini yürüten mevcut başkan Mustafa Suiçmez ve İzzet Baybüre yarıştı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurul, faaliyet, denetim, bilanço ve bağımsız denetim raporlarının okunmasıyla devam etti.

WhatsApp Image 2024 02 17 at 18.43.34 | Edirne Ahval Gazetesi
Suiçmez, 5’inci dönemine ‘merhaba’ dedi | Edirne Ahval Gazetesi

“BU BİRLİĞİ RİSKE ETMEMEYE UĞRAŞIYORUZ”

Faaliyet raporunu okurken açıklamalarda bulunan Birlik Başkanı Mustafa Suiçmez, süt üreticilerini riske edecek şeylerin vaatlerinde bulunmadığının altını çizerek; “Ben size şunu yapacağız bunu yapacağız diye bir vaat vermeyeceğim. Sadece bu kurduğumuz, sizlerin alın teri, emeğinizle getirdiğiniz bu birliği riske etmemeye uğraşıyoruz. Birazdan bize yetki vereceksiniz. Bu yetkiler her yerde verilmek zorunda. Bu yetkiler verilmediği zaman buraya kim seçilirse seçilsin hiçbir şey yapamaz. Bize vermiş olduğunuz bu yetkilerle sizi riske edecek hiçbir şeyin altına imza atmadık. Birliğimizin kapısı her zaman açık. Kim geldiyse kimseyi geri çevirmedik. Katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Seçimde tercihlerinizi yapacaksınız. Bize bugüne kadar destek verdiniz, Allah razı olsun. Yine desteğinize talip olacağız. Verirseniz, Allah razı olsun vermezseniz de başımızın üzerinde yeriniz var” dedi.

WhatsApp Image 2024 02 17 at 17.38.30 edited | Edirne Ahval Gazetesi
Suiçmez, 5’inci dönemine ‘merhaba’ dedi | Edirne Ahval Gazetesi

“MEVCUT YÖNETİM SON 10 YILDIR ÜYELERİNDEN UZAK”

Seçime yeşil listeyle dahil olan İzzet Baybüre de mevcut yönetimin, son 10 yıldır üyelerinden uzak bir çizgi çizdiğine vurgu yaparak; “Mevcut yönetim son 10 yıldır üyelerinden uzak olduğundan dolayı, uygulamaya koydukları projelerin planlama hatası ve denetim açıklarından dolayı projelerden birlik üyelerinin tam ve adil olarak faydalanamamasından dolayı, birliğe ait araçların amacı dışında kullanılmasından dolayı, birliğin merkezle birlik ve planlı ve uyum içerisinde çalışmaktan yoksun olmasından dolayı, köy ve mahalle süt toplama merkezlerinin denetimsiz ve takip edilmemesinden dolayı, birlik gelir ve giderlerin net açıklanamamasından dolayı aday oldum” şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2024 02 17 at 18.43.33 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Suiçmez, 5’inci dönemine ‘merhaba’ dedi | Edirne Ahval Gazetesi

Saat 17.00’ye kadar süren oy sayımının ardından, oy sayım işlemlerine geçildi. 410 üyesi bulunan birliğin genel kurulunda toplam 291 üretici oy kullandı. Seçime beyaz liste ile giren mevcut Başkan Mustafa Suiçmez 194 oy alırken, İzzet Baybüre’nin yeşil listesi ise 94 oy aldı. 3 oyun da geçersiz sayıldığı genel kurulda Mustafa Suiçmez, üyelerine karşı güven tazeleyerek 5’inci dönemine ‘merhaba’ dedi.

‘BUGÜNE KADAR KİMSEYİ MAHCUP ETMEDİK, BUNDAN SONRA DA ETMEYECEĞİZ’

Seçim sonuçlarının ardından değerlendirmelerde bulunan Suiçmez; “5’inci defa seçime girdik. Sağolsunlar insanlar bize güvendi ve açık ara sonuçlanan bir seçim oldu. Burada bugüne kadar mahcup etmedik onları. Bundan sonra da inşallah etmeyeceğiz. Mücadelemiz aynı şekilde devam edecek. Bütün üyelerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Suiçmez’in yönetim kurulu listesinde ise şu isimler yer aldı;

Yönetim Kurulu Asil; Mustafa Suiçmez, Ahmet Teferiş, Metin Yılmaz, Ahmet Karanfil, Salim Gençalp, Mustafa Tarlacı ve Seyfi Uz.

Yönetim Kurulu Yedek; İlker Ada, Emirhan Dindoruk, Yetiş Ilıkçı, Cavit Çalış, Şaban Şanlı, Refik Evsen ve Abdi Zamacı.

Denetim Kurulu Asil; Suat Tabakpehlivan, Mahmut Yaman ve Serkan Bahar.

Denetim Kurulu Yedek; Halil Uysal, Ümit Süner ve Cengiz Haydar.

Merkez Birliği Delegesi Asil; Mustafa Suiçmez.

Merkez Birliği Delegesi Yedek; İsmail Taşkın.

Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2024 02 17 at 18.43.32 | Edirne Ahval Gazetesi
Suiçmez, 5’inci dönemine ‘merhaba’ dedi | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!