Suiçmez iddiaları yanıtladı

Edirne Merkez ve Süloğlu Süt Üreticileri Birliği Olağan Seçimli Genel Kurulu’nun ani bir kararla 50 gün öne çekildiğinin öne sürülmesi üzerine, iddialara yanıt veren Birlik Başkanı Mustafa Suiçmez, birliğin imza yetkisinin Şubat’ın 24’ünde sona erdiği için genel kurulun erken tarihe çekildiğini belirterek; “Bizim ayın 24’ünde imza yetkilerimiz bitiyor. Orada kimse seçilirse önümüzdeki Pazartesi günü imza yetkisi alsın. Ayın 22’sinde süt parası ödüyoruz. İmza yetkisi olmazsa beni kim tanıyacak bankada?” dedi.

Edirne Merkez ve Süloğlu Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Suiçmez, kendisinin de başkanlığa tekrardan aday olduğu 17 Şubat günü gerçekleştirilecek olan birliğin olağan seçimli genel kurulunun ani bir kararla 50 gün öne çekildiği iddialarını yanıtladı.

‘24 ŞUBAT’TA İMZA YETKİMİZİN SÜRESİ DOLDUĞU İÇİN, ŞUBAT AYINDA YAPIYORUZ’

Şubat ayının 24’ünde birliğin imza yetkilerinin süresinin bittiğini vurgulayan Suiçmez, 22 Şubat’ta yapılacak olan süt ödemelerinin yapılabilmesi için imza yetkisinin elzem olduğunu ifade etti. Seçilecek yeni yönetimin vakit kaybetmeden noterden imza yetkisi alması gerektiğinin de altını çizen Suiçmez; “Şubat ayı ile mart sonuna kadar genel kurullar yapılmak zorunda tüzüğümüz gereği. 2 yılda bir mali genel kurul, 4 yılda bir seçimli genel kurul yapılmak zorunda. Önceki yıllarda yapılan değişiklikle Şubat ayından Haziran ayına kadar uzatıldı genel kurullar. Ama biz neden şimdi Şubat ayında yapıyoruz? Bizim ayın 24’ünde imza yetkilerimiz bitiyor. 23.02.2020’de biz mali genel kurul yapmışız. Bizde ticari işletme var birliğin bünyesinde ve bunların imza yetkileri var. Dolayısıyla birliğin imza süresi de aradan 4 yıl geçtiği için bu ayın 23’ünde doluyor. Orada kimse seçilirse önümüzdeki Pazartesi günü imza yetkisi alsın. Ayın 22’sinde süt parası ödüyoruz. İmza yetkisi olmazsa beni kim tanıyacak bankada? Bizim geçen yaptığımız genel kurulun tarihi ayın 23’ü. O genel kurulda kazanmışız, 23’ünde de notere gidip imza yetkisi almışız. 24 Şubat sabahı bizde imza yetkisi yok. Ne kimseye bir lira para ödeyebiliriz ne de başka bir şey yapamayız” dedi.

“İMZA YETKİSİ OLMADIĞI İÇİN İNSANLAR SÜT PARALARINI ALAMAYACAK MI?”

İmza yetkisi olmadan üreticilere ödeme yapılamayacağını söyleyen Suiçmez; “Bana diyorlar ki seçim tarihini 50 gün geri çekti. Çekmeyip ne yapacağım? İmza yetkisi olmadığı için 50 gün boyunca bu insanlar süt paralarını almayacak mı? Mesele tamamen bu, polemik yapmaya gerek yok” diye konuştu.

‘BİLGİLERİN ÇALINMA RİSKİNİ GÖZE ALAMAM’

Birlik Başkanlığı’na adaylığını açıklayan İzzet Baybüre’nin, kendisinden üye listelerini istediğinde vermemesinin sebebini de açıklayan Suiçmez; “Bizden üye listelerini istediler. Üye listelerinin üzerinde TC numarası, telefon numaraları var. Bu ülkede kişisel verilerin korunması diye bir kanun var. Siz iyi niyetli olabilirsiniz ama yarın öbür gün bu liste kenara bırakıldığında bu bilgilerin çalınma riskini de göz önüne almam lazım. Bu bilgileri satıyorlar da, bu işin yasal olmayan boyutları var. Sen çok iyi niyetli olabilirsin ama bu listeyi bir yerde bıraktın ya da birisi fotoğraf çekti, bu riski göze alamam. Muhtarla birlikte gel muhtara vereyim, onda sorun yok. Ben bunu söyledim onlara” şeklinde konuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!