Süloğlu’nun ‘Engin’ gururu

U17 Dünya Şampiyonasında Süloğlu’nda yetişerek dünya ülkeleri arasında Türkiye’yi büyük bir onurla temsil eden Eylem Engin, memleketi Süloğlu’nda büyük gurur ve alkışlarla Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, İlçe Kaymakamı Özgür Kaya ve vatandaşlar tarafından davul zurnayla karşılandı.

Edirne’nin Süloğlu ilçesinden yetişerek U17 Dünya Şampiyonasında dünya ülkeleri arasında Türkiye’yi temsil eden Eylem Engin, katıldığı şampiyonada Japon rakibi Sowaka Uchida’ya finalde mağlup ederek gümüş madalyayla döndü. Engin, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, İlçe Kaymakamı Özgür Kaya ve vatandaşlar tarafından törenle karşılandı.Karşılama töreninde konuşma yapan Ormankıran; “Öyle mutluluk yaşattın ki bize Eylem kızım, öyle gurur yaşattın ki, ilçemize, ilimize, ülkemize dünyaya adımızı duyurduğun için öyle mutluluk yaşattın ki sana ne kadar teşekkür etsek, seni ne kadar övsek azdır diye düşünüyorum. Bu Süloğluların huzurunda şahsım, belediye başkanlığı adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Ben şimdi bütün Süloğlu’ların huzurunda şu sözü almak istiyorum. Allah kısmet ederse bir daha ki sefere kilonda dünya birinciliğini senden istiyoruz. Yeter mi, ne istiyoruz? İlimizi, ilçemizi, Türkiye’yi olimpiyatlarda temsil edecek Eylem kızımız” dedi.

“KADINDAN GÜREŞÇİ Mİ OLUR? DİYORLAR”

Engin, ise şunları yaptığı konuşmada; “Bu sene ufak bir sakatlığım var, önce onu tedavi ettirip önümüzdeki sene dünya şampiyonasında onu almak istiyorum. 2028 senesinde olimpiyatlara katılıp en güzel şekilde temsil etmek istiyorum. Çok güzel bir duyguymuş. Biraz da heyecan yapmadım değil kalabalık karşısında. Destekleyen herkese çok teşekkür ederim. İyi ki varlar. Bundan seneler önce ‘Kadından güreşçi mi olur?’ diye bir söz vardı. Büyük ablalarımız kırdı bu sözü ve şimdi önümüzü açtılar. Biz de ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyoruz”  ifadelerine yer verdi. Damla GÖÇ AKYÜZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu