Sürdürfest 2023 başlıyor

Edirne Belediyesi, geri dönüşüme dikkat çekmek amacıyla geri dönüşüm malzemelerinden tasarlanacak arabalar ile “Geri Dönüşüm Araba Yarışları” düzenliyor. Tamamen geri dönüşüm malzemeleri ile tasarlanacak olan arabalarla gerçekleştirilecek olacak Geri Dönüşüm Araba Yarışları’nda en hızlı olup birinciliği kazanan kişi veya grup 12 bin 500 TL, ikinci 7 bin 500 TL, üçüncü 5 bin TL para ödülünün sahibi olacak. En iyi tasarım yapan kişi veya grup 5 bin TL’nin sahibi ve ilk 10’a giren tasarımlar hediye paketi ile ödüllendirilecek.

Sürdürülebilir yaşamın önemini ve yaratıcılığın gücünü ifade etmeyi amaçlayan “Geri Dönüşüm Araba Yarışları” Türkiye’de İklim Değişikliği Müdürlüğü’nü kuran ilk il belediyesi olan Edirne Belediyesi organizasyonu ile düzenleniyor.

15 yaş üzeri çocuklar ve yetişkinlere yönelik olarak düzenlenecek yarışma, Koroplast katkılarıyla 03 Aralık 2023 günü Saat 13.00’te Özgür Çocuklar Parkı’nda yapılacak olup, son başvuru tarihi 25 Kasım 2023 olarak belirlendi. Başvurularda tasarım yeterli olacak.  Yarışmaya kabul edilen araçlar 27 Kasım tarihinde www.edirne.bel.tr internet sitesinde yayınlanacak.

Araçlar yapılırken; Vida, Tel, Ahşap ve türevleri, Karton, Plastik malzemeler kullanılabilir, bu araçlar direkt değerlendirmeye alınacaktır. Varil ve Duş Teknesi gibi malzemelerden yapılan araçlar 27 Kasım tarihinde Jüri onayından geçmelidir. Hazır satın alınmış araçlar, hazır aksamlı araçlar kabul edilmeyecek.

Katılımcılar Başvuru Formlarını ise 0 (539) 333 04 86 numaralı telefona whatsapp üzerinden göndermesi gerekmektedir.

Tamamen geri dönüşüm malzemeleri ile tasarlanacak olan arabalarla gerçekleştirilecek olacak Geri Dönüşüm Araba Yarışları’nda en hızlı olup birinciliği kazanan kişi veya grup 12 bin 500 TL, ikinci 7 bin 500 TL, üçüncü 5 bin TL para ödülünün sahibi olacak.  En iyi tasarım yapan kişi veya grup 5 bin TL’nin sahibi ve ilk 10’a giren tasarımlar ise hediye paketi ile ödüllendirilecek. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu