Taban hareketi anketten yana

Edirne CHP Belediye Başkan Aday Adayı Ergun Türkyılmaz, yaptığı yazılı açıklamada Edirne’de belediye başkanını vatandaşların tercihleri belirlemesi gerektiğini ve bu anlamda en doğru yolun anket olduğunu vurguladı.

CHP’de taban hareketinin belediye başkan aday adayı Ergun Türkyılmaz; “Edirne de belediye başkanını Edirne halkının tercihleri belirlesin dedik ve bu anlamda en doğru yolun anket olduğunu aday adaylığımızı belirleme aşamasında söyledik, bugün de aynı yerde duruyoruz. Edirne halkının anketle belirleyeceği belediye başkan adayı, Edirne halkının tam desteğini alacaktır. Bu anlamda,21 Eylül 2023 tarihinde kamuoyu ile paylaştığımız gibi Edirne CHP Taban Hareket’i yerel seçimlerde beni Ergun Türkyılmaz’ı Edirne belediye başkan aday adayı olarak göstermiştir. 2 Ekim 2023 tarihinden bu yana ben Ergun Türkyılmaz ve Belediye meclisine aday adayı olmuş arkadaşlarla birlikte 65 günden bu yana gece- gündüz demeden çalıştık, çalışıyoruz. Edirne için kurduğumuz hayallerimizi gerçekleştireceğimize olan inancımız ve değerli Edirne halkından aldığımız güvenle hiç yılmadan, asla umutsuzluğa kapılmadan 65 günde, günde 6 saat esnaf, kahve ve cafe ziyareti (gündüz 4 saat ve akşam 2 saat)yaparak Edirne’nin birçok mahallesinde yaklaşık 60 bin kişi ile birebir temas kurduğumuzu belirtmek isterim. En iyi anket sokağın söyledikleridir diyerek sokak sokak gezerek CHP politikalarını ve yapacaklarımızı anlatıyoruz. Söz veriyoruz dedik! Liyakati en önde tutmak, hedefleri olan, ekip çalışmasına inanan, konusunda uzman kadrolar tarafından ve adalet ile bu şehri yöneteceğiz. Şehirde yaşayan her insanin gurur duyacağı, bir şehir yaratmayı hedefleyen bir çalışma yapacağız. Edirne’yi herkesin “Benim Belediyem” diyebileceği, haktan, hukuktan, adaletten yana ve şeffaf bir anlayışla yönetmeye talibiz. Edirne, Cumhuriyetin ikinci yüzyılına gelişmiş, müreffeh bir kültür kenti olarak bu sorunları konusunda uzman, liyakatli kadrolar ile verimli çalışmalar yaparak çözmek çok kolaydır. Ergun Türkyılmaz ve meclise aday adayı olmuş arkadaşlarımızla amacımız bu sorunları çözmenin ötesinde, vizyoner bir yönetim anlayışı ile tüm ülkede örnek gösterilen ve her Edirnelinin “Benim Edirne’m, Benim Belediyem” diyeceği bir anlayışı hâkim kılarak, geleceğin Edirne’sini Edirne halkı ile birlikte yeniden inşa etmektir. Ayrıca 2009 yılında en yüksek oyun alındığı (%57,80)oranı aşıp  %60 in üstüne çıkarak belediyeyi yönetmektir.(En son genel seçimlerde %37 ye düştü)” diyerek en doğru seçimin anket olduğunu ifade etti.

Anketten birinci çıkacaklarını da belirten Türkyılmaz; “Bizler, biliyoruz ki 65 gündür Edirne belediye başkan aday adayı ve belediye meclisi aday adaylarımızla sokakta olmanın, halkı dinlemenin karşılığını alıp anketlerde birinci çıkacağımıza olan inancımız tamdır. Tırnaklarımızla kazıyarak geldiğimiz aday belirleme süreçlerinde ben Ergun Türkyılmaz Cumhuriyet Halk Partisi Edirne’nin halkçı belediye başkanı olacağım. Bu anlamda 65 gündür bize desteklerini esirgemeyen Edirne Halkına kendim ve çalışma arkadaşlarım adına teşekkürü bir borç bilirim”  diye konuştu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu