Tabeladaki kediyi esnaf kurtardı

Tabela ile duvar arasında mahsur kalan kedi, esnafın çabasıyla kurtarıldı. Sabuni Mahallesi Tahmis Çarşısı’nda bulunan dükkanda çalışan Furkan Gün ve Mücahit Özübek, dükkanın tabelasından kedi sesi duyduklarını fark edince, kediyi kurtarmak için yoğun çaba sarf ettiler. Tabelanın altında bulunan ahşap kısmı söken ikili, kedinin önüne salam koydular. Açlığına yenik düşen kedi, salama doğru hareket etti ve Furkan Gün tarafından yakalanarak kurtarıldı.

Sabuni Mahallesi Tahmis Çarşısı’ndaki bir dükkanda çalışan Furkan Gün ve Mücahit Özübek, duydukları kedi sesinin dükkanın tabelasından geldiğini fark ettiler. Kedinin tabela ile duvar arasında mahsur kaldığını anlayan ikili, kediyi kurtarmak için yoğun çaba gösterdi. Tabelanın altında bulunan ahşap bölmeyi matkap yardımıyla söken Gün, ürkmüş durumda olan kediyi salam vererek bulunduğu yerden çıkarmayı denedi. Uzun süredir orada olduğu düşünülen kedi, açlığına yenik düşerek Gün’ün verdiği salam parçasına doğru geldi. Kediyi yakalama fırsatı yakalayan Gün, bu şansı iyi değerlendirdi ve kediyi yakalayarak kurtarmayı başardı.

Furkan Gün, kediyi kendi imkanları ile kurtardıklarını belirterek; “Tabelanın arasında kaldığını gördük, baktık çıkacağı yok, en son tabelanın altını sökerek kendimiz çıkardık. Salam verdik ama pek yanaşmadı korkmuştu bizden. Biz de kendi imkanlarımız ile onu kurtardık” dedi. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu