Tarihi çeşme yine yeniden aynı yerde

Meriç Nehri kıyısında basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulunan Edirne Valisi Yunus Sezer, 25 Kasım Stadyumu’nun yanındaki tarihi çeşmenin taşıma işlemlerinin sona erdiğini duyurdu. Ayrıca Vali Sezer, çeşmenin orijinal yerinin şuan taşıdıkları yer olduğunu söyledi.

Edirne Valisi Yunus Sezer, göreve başladığı günlerde Saraçlar Caddesi, Köprübaşı Caddesi, Lozan Caddesi ve Alemdar Sokak’ı bağlayan noktada bulunan ve trafiği olumsuz etkileyen tarihi çeşmenin taşınması için talimat vermişti. Vali Sezer’in talimatları sonrası çeşmenin çalışma işlemleri titizlikle başlatılmıştı. Dün basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Sezer, çeşmenin taşınma işlemlerinin tamamlandığını duyurdu. Vali Sezer; “Hızlı tren çalışmalarıyla da birlikte trafikle ilgili yoğun bir problem vardı. Trafiği rahatlatmak amacıyla, restorasyona ihtiyacı olan çeşmeyi de orijinal yeri olan stadyumun yanına aldık. Şuanda taşınma işlemleri tamamlandı. Hem trafik rahatlayacak hem de çeşmemiz aslına uygun bir şekilde restorasyon edilecek” diye konuştu.

Diğer yandan Meriç Nehri kıyısında bulunan beton duvarların yıkılıp yerine gabion sistemiyle duvarların yapılmasına yönelik soruları da yanıtlayan Vali Sezer; “Sanıyorum ki mahkeme kararı ile durdurulan Millet Bahçesi projesinin yarım kalan işine dahil bir proje. Yarım kalan işlerin tamamlanmasına kanunlarımız müsaade ediyor. Onların tamamlanmasıyla ilgili gabion duvar yapılıyor” diyerek konuya açıklık getirdi. Damla GÖÇ AKYÜZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!