Tarihi çeşmeye yer değişikliği

Edirne Valisi Yunus Sezer Saraçlar Caddesi, Köprübaşı Caddesi, Lozan Caddesi ve Alemdar Sokak’ı bağlayan noktada bulunan ve trafiği olumsuz etkilediği gerekçesiyle tarihi çeşmenin taşınması için talimat verdi. Vali Sezer’in talimatının ardından ekipler, tarihi çeşmenin taşınması için çalışmalara başladı. Vali Sezer, bölgeyi drone aracılığıyla ve bizzat yerinde inceleyerek, tarihi çeşmenin trafiği oldukça olumsuz etkilediğini gördüğünü ifade etti.

Vali Sezer’in talimatıyla tarihi çeşmenin yeri değişiyor.

Trafiği olumsuz etkileyen tarihi çeşme Edirne Valisi Yunus Sezer’in talimatıyla kaldırılıyor. Saraçlar Caddesi, Köprübaşı Caddesi, Lozan Caddesi ve Alemdar Sokak’ı bağlayan noktada bulunan ve bölgenin daha kalabalık olduğu cuma, cumartesi ve pazar günleri trafiği olumsuz etkileyen tarihi çeşmenin başka bir yere taşınması için çalışmalar başladı.

DRONE İLE İZLEDİ, TALİMATI VERDİ

Edirne Valisi Yunus Sezer, basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda hafta sonları vatandaşların ve ziyaretçilerin, tarihi çeşmenin bulunduğu yolu sıklıkla kullandığını ve tarihi çeşmenin bulunduğu alanı drone aracılığı ve bizzat yerinde incelediğini dile getirerek, çeşmenin taşınması talimatını verdiğini dile getirdi. Çeşmenin kaldırılması ile birlikte trafiğin de rahatlaması hedefleniyor. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!