“Tek seferlik ödemeler tabloyu düzeltmez”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, emeklilere tek seferlik 5 bin liralık ödeme yapılacağı açıklanmasının ardından İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, geçim sıkıntısının sebebinin iktidar olduğunu belirterek, tek seferlik ödemelerin çözüm olmadığını vurguladı.

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emeklilere tek seferlik 5 bin TL ödeme yapılacağı yönündeki açıklamasına yönelik eleştirilerde bulundu. Engin konu ile ilgili açıklamasında, “Emeklilerin yaşadıkları geçim sıkıntısının tek sorumlusu mevcut iktidardır. Daha önce vaatlerinde seyyanen 8 bin TL ödeneceği söylenen emeklilere şimdi de sadaka verir gibi 5 bin TL vereceklerini müjde olarak açıklıyorlar. Verdikleri paranın, yaşanan ekonomik tabloda hiçbir karşılığı yok. Çalışan emeklilere verilmemesi de ayrı bir saçmalık. Emekliler geçinebilse neden çalışsın?” dedi.

“TEK SEFERLİK ÖDEMELER ÇÖZÜM DEĞİL”

Tek seferlik ödemelerin bir çözüm olmayacağını vurgulayan İYİ Parti Edirne İl Başkanı Engin, “Aylarca emekliye zam vaatleri verip durdular. Hala bununla ilgili bir adım atılmış değil. Tek seferlik ödemelerle ekonomik tabloyu düzeltemezsiniz. Madem çözüm arıyorsunuz, tek seferlik ödeme yapıldıktan sonra, emekli maaşlarına beklenen zammı yapın o zaman çözüm aradığınıza inanalım” diye konuştu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu