Teleskop ile gece gözlenecek

Edirne Belediyesi çocukların astronomi ve uzay dünyasına olan ilgisini arttırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla “Teleskop ile Gece Gözlemi” etkinliği düzenliyor. 4 Haziran Pazar Günü Saat: 20.30 ‘da Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde gerçekleştirilecek olan etkinlikte çocuklar, astronomlar eşliğinde gezegen gözlemleri yapacak.

Edirne Belediyesi Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi, bilim dolu bir eğitim-öğretim etkinliği ile çocuklarla buluşmaya hazırlanıyor.  Çocukların astronomi ve uzay dünyasına olan ilgisini arttırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilecek “Teleskop ile Gece Gözlemi” etkinliğine tüm çocuklar aileleri ile katılım gösterebilecek. Edirne Belediyesi Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde 4 Haziran Pazar Günü Saat: 20.30‘da gerçekleştirilecek olan Gece Gözlem ’ine katılan çocuklar Astronomlar Ebru Karadeniz ve Avni Kandemir eşliğinde gezegen gözlemleri yapacak. Çocuklara astronomi alanındaki güncel gelişmeler hakkında bilgi verilerek, merak ettikleri sorular yanıtlanacak. Aileler etkinliğe kamp sandalyeleri ve varsa teleskoplarını da getirebilecek.

“Teleskop ile Gece Gözlemi” etkinliğine katılmak isteyenler 05462008226 numaralı hattan bilgi alarak, etkinlik için rezervasyon oluşturabilecek. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!