TEMAD 39 yaşında

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD)’ın kuruluşunun 39’uncu yıldönümü ve Astsubay Günü’ne istinaden Edirne’de Atatürk Anıtı’nda çelenk töreni ve anıttan Asker Hastanesi Şehitliğine kadar şehitlere saygı bisiklet turu düzenlendi.

TEMAD Edirne Şubesi üyeleri bu yıl 39’uncu kuruluş yıldönümü ve Astsubaylar Günü’ne kutlamak üzere Atatürk Anıtı önünde bir araya gelerek önce saygı duruşu ardından İstiklal Marşı’nı söyledikten sonra anıta çelenk sundular. Çelenk sunumunun ardından konuşma gerçekleştiren TEMAD Edirne İl Başkanı Aydın Bildiş, kuruluş tarihi olan 17 Ekim tarihinde Ankara’da Atatürk’ün huzurunda olacakları için kutlamaları dün yaptıklarını belirterek; “Kuruluş günümüz olan 17 Ekim tarihinde Ankara’ da Atamızın huzurunda yapılacak olan kutlamalara katılacak olmamızdan dolayı, Edirne’ deki kutlamalarımızı bugüne aldık. Bugün sizlerdeki bu coşkuyu gördükten sonra Ankara’ya bir an önce ulaşıp, Atamızın huzurunda serhat şehrimiz Edirne’yi temsil ediyor olmanın onurunu yaşamak için sabırsızlanıyorum. Çünkü TEMAD Edirne sürekli adından övgüyle bahsettirmeyi başarmış bir ailedir. Bütün bu övgüleri hak ettiğine inandığım bu büyük ailenin bir mensubu ve temsilcisi olmak en büyük mutluluk kaynağımızdır” dedi.

TEMAD 39 yasinda 2 | Edirne Ahval Gazetesi
TEMAD 39 yaşında | Edirne Ahval Gazetesi

EN BÜYÜK BEKLENTİ ÖZLÜK HAKLARINDAKİ TALEPLER

Mesleki olarak en büyük beklentilerinin özlük haklarındaki talepleri olduğunu da belirten Bildiş; “Zor ama onurlu bir gençlik yaşamış olan sizlerin emeklilik dönemindeki sıkıntılarını bir nebze olsun hafifletecek olan haklı özlük hakları talepleriniz ile ilgili çalışmaların bir an önce tamamlanması en büyük beklentimizdir. Günümüz modern dünyasında doğa, çevre ve hayvan haklarındaki gelişmeler ve söylemler bizleri umutlandırırken, bunların aksine bazı egemen güçlerin kendi çıkarları söz konusu olduğunda yaşama, barınma ve gıda gibi insanların en temel haklarını görmezden gelerek kan dökmeleri bizleri endişelendirmektedir. Yakın coğrafyamızdaki savaşlardan en çok mağdur olan savunmasız sivil halk ve çocukların akıttığı gözyaşı ve kanın bir an önce son bulmasını diliyoruz. Ne mutlu ki; bu aziz millet ve mensubu olmakla her zaman övündüğümüz ordumuzun adı hiçbir zaman insanlık suçu ile anılmamıştır. Ne yazıktır ki; zaman zaman ordumuz ve milletimiz hakkında yapılan asılsız itham ve iftiralar da bizleri derinden üzmektedir. Bu tür gerçek dışı ithamların her zaman karşısında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Ordumuzu oluşturan erinden generaline, memurundan işçisine kadar bütün personeline TEMAD mensupları adına görevlerinde başarılar diliyorum. Bütün dualarımızın ve kalbimizin sizlerle olduğunu bilmenizi istiyorum” diye konuştu.

PEDALLAR ŞEHİTLER İÇİN DÖNDÜ

Konuşmaların ardından Atatürk Anıtı önünde bir araya gelen TEMAD üyeleri, Askeri Hastane Şehitliği’ne kadar bisiklet turu düzenlediler. Adem Batuhan SEVER

TEMAD 39 yasinda | Edirne Ahval Gazetesi
TEMAD 39 yaşında | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!