‘Temaslara kapalı değiliz’

Edirne’de gündemi değerlendiren Saadet Partisi Bursa Milletvekili Mehmet Atmaca, iktidarın İsrail’e yaptırım uygulamadığını belirterek AK Parti hükümetine eleştirilerde bulundu. Saadet-Gelecek grubunun TBMM’de en etkin grup olduğunu kaydeden Atmaca, yaklaşan yerel seçimlerde Saadet Partisi’nin bazı bölgelerde diğer partiler ile temas halinde olabileceğini vurguladı.

Saadet Partisi’nin “Milletin Vekilleri, Milletle Birlikte” programı kapsamında Edirne’ye ziyarette bulunan Saadet Partisi Bursa Milletvekili Mehmet Atmaca, Saadet Partisi Edirne İl Başkanlığı binasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündemi değerlendirdi.

‘SAVAŞ BAŞLADIĞINDAN BU YANA İSRAİL’E 400 GEMİ GİTTİ’

İsrail ile Filistin arasındaki savaşın başladığından beri Türkiye’den İsrail’e 400 geminin gittiğine dikkat çeken Atmaca, uyarılara rağmen iktidar tarafından İsrail’e hiçbir yaptırım uygulanmadığını söyledi. Atmaca; “Biz hükümeti Gazze konusunda sürekli uyardık. Olayı bu sürece getirecek bütün yanlışları konusunda uyardık. Hiç dikkate alınmadı. AK Parti’nin uygulamaları bizi gerçekten üzüyor. Söylemde bizimle aynı ama eylem gücü bir tek onda olmasına rağmen hiçbir şey yok. Bu vahşet başladığı günden bugüne kadar 400’e yakın gemi İsrail’e gitti. Bu gemilerle giden ürünlerden birçoğu savaşta kullanılacak malzemeler. Her tür ürün ülkemizden oraya gidiyor. Hiçbir yaptırım olmadı ne elçimizi çektik ne elçilerini gönderdik. Bu yaklaşım maalesef AK Parti’nin bugüne kadar uygulamış olduğu politikalara paralel bir uygulama. Sözde karşı durduğu bir kısım uygulamalara eylemle karşı durmadığını görüyoruz. Biz mücadele edeceğiz. Elimizden geldiğince bu milletin sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.

WhatsApp Image 2023 11 27 at 15.59.09 1 1 | Edirne Ahval Gazetesi
‘Temaslara kapalı değiliz’ | Edirne Ahval Gazetesi

‘SAYIMIZ AZ OLMASINA RAĞMEN MECLİSTEKİ EN ETKİN GRUBUZ’

14 Mayıs genel seçimlerinde oluşturulan Millet İttifakı’nın kıymetli bir çalışma olduğunu ifade eden Atmaca, Saadet Partisi ile Gelecek Partisi tarafından TBMM’de oluşturulan Saadet-Gelecek grubunun, meclisteki en etkin grup olduğunun altını çizdi. Atmaca; “Bu çok kıymetli bir çalışmaydı. Burada bir siyasi parti, başka bir siyasi partinin destekçisi değildi. 6 siyasi parti her konuda kendi fikrini ortaya koymuş ve oy birliğiyle alınan kararlar neticesinde bir mutabakat metni oluşturdu. O mutabakat metninin esas adı hükümet programıydı. Şimdiki süreçte de mecliste komisyonlarda ve mecliste grubumuza verilen yer konusunda sıkıntılar var. Mecliste her gruba önden başlayarak arkaya devam eden bir yer verilmek zorunda ama bize bu yer verilmedi ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendi yerinden bize verdiği bir yerde oturuyoruz. Kabullenilemeyen bir grubuz çünkü sayımız az olmasına rağmen mecliste en etkin ve hükümet tarafını en çok rahatsız eden grubuz” şeklinde konuştu.

‘SAADET PARTİSİ’NİN YEREL SEÇİMLERDE BİR TAKIM DİRSEK TEMASLARI OLABİLİR’

Atmaca, 31 Mart 2024’te yapılması planlanan yerel seçimler hakkında da değerlendirmede bulunarak, Saadet Partisi’nin bazı bölgelerde diğer partiler ile temas halinde olabileceğine vurgu yaptı. Atmaca; “Yerel seçim farklı bir uygulama, genel seçim gibi değil. Biz Türkiye’de tüm il ve ilçelerde tek başımıza girme hazırlığındayız. Hedef sonuç almaksa, bir kısım yerlerde bir takım dirsek temasları olabilir. Bu tür oluşumlara kapalı değiliz. Bu millete faydamız olacaksa eğer biz herkesle birlikte oluruz. Tarihimiz bunun örnekleriyle dolu. Siyasi partiler seçim için vardır, seçimde sonuç almak için vardır. Bir takım fikir kulüpleri değildir” diye konuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!