‘ThetaHealing’ ile özgürlüğe pencere açıyorlar

Edirne’de, bir bilinçaltı şifa yöntemi olarak bilinen ThetaHealing’in uygulayıcısı ve öğreticiliğini yapan Zeynep Aras Şuta, gazetemize özel açıklamalarda bulunarak Theta Healing’i anlattı. ThetaHealing’in, zihnin Theta frekanslarını düzelterek, insanların içindeki negatifliği şifalandırma tekniği olduğunu belirten Şuta, Theta Healing seansları hakkında bilgi vererek; “Hayatını etkileyen olayların köküne gidiyoruz. O olayı, durumu bulup onu sizin Theta frekansınıza bir meditasyonla çıkarıyoruz. Kesinlikle ThetaHealing, insanların özgürlüğüne açılan bir pencere” dedi.

Bir bilinçaltı şifa tekniği olan ThetaHealing’in uygulayıcısı ve öğreticisi olan Zeynep Aras Şuta, gazetemize özel açıklamalarda bulundu. ThetaHealing tekniğinin, bilinçaltının negatif yönlerini iyileştirme yöntemi olduğunu belirten Şuta, çocukluk çağlarında maruz kalınan konuşmaların bilinçaltına kaydedildiğini ve erişkinlik döneminde de insanların karakterini etkilediğine dikkat çekti. Şuta; “ThetaHealing, bilinçaltı negatif inançları dönüştürme tekniğidir. Zihnin, Theta frekansını çıkararak ve meditasyon tekniği, duayla bizim bilinçaltımızı negatif yönde etkileyen olayları ve durumları şifalandırma tekniğidir. Bu tekniğin en muhteşem yanı, 30 saniyede nöral ağlarda yeni bağlantılar oluşturabilmesi. Bu tekniği hayatınızda, sizi zorlayan her alanda ya da bazen hayatımızda 5 yılda bir, 2 yılda bir döngüler tekrarlanır. İlişkiler örneğini verecek olursak, diyelim ki bir partner ilişkisi, ‘Hep aynı insanlar beni buluyor’ dersin. Aslında aynı insanlar seni bulmuyor. Senin bilinçaltındaki inanç sistemine ve çevreye yaydığın titreşime göre o frekanstaki insanları hayatına çekersin. Örnek verecek olursak; çocukken, annenle bir komşu konuşurken ‘Ya nereden evlendim, kendime bakacakken bir de eşime bakıyorum, evlilik çok zor, evlendiğinde eşine bakmak zorundasın’ gibi konuşmaları bilinçaltına kaydettiğinde, bu korkuyu, bu titretişimi yaymaya başladığında, bu genelde 0-6 yaşlarındayken oluşur. Ana rahmine düştüğün andan itibaren bütün bilinçaltı kayıtlarımız başlar” ifadelerine yer verdi.

“ATALARINIZIN YAPTIĞI BİR ŞEYİN SORUMLULUĞU, SİZİN BU YAŞAMINIZDA KARŞINA ÇIKIYOR OLABİLİR”

İnsanın geçmişte ataları tarafından yapılan bir şeyin, insanın tekrar karşısına çıkabildiğini ifade eden Şuta, ThetaHealing yöntemiyle bu tür sorunların köküne inilerek çözüldüğünü kaydetti; Şuta; “Atalarımızdan sadece ev, bağ, para miras kalmaz. Onların inanç sistemleri, DNA’mızdan da bize miras olarak geçer. Hani ‘Dedesi erik çalmış, torununun dişi kamaşır’ derler ya, atalarınızın yaptığı bir şeyin sorumluluğu, sizin bu yaşamınızda karşına çıkıyor olabilir. Sen atalarının yaptığı döngüyü kırmak için buraya gelmiş, bedenlenmiş olabilirsin. İşte bilinçaltında, ThetaHealing seansıyla hayatını etkileyen olayların köküne gidiyoruz. O olayı, durumu bulup onu sizin Theta frekansınıza bir meditasyonla çıkarıyoruz, orada o inançların dönüşümünü yapıyoruz. Evlilik ile ilgili vermiş olduğum örneğe gelecek olursam, çocukluğunuzda duymuş olduğunuz şeyler senin hayatında, evlilik sistemi ile ilgili inançlarını yaratıyor. Bu sefer sen gerçekten sorumsuz, hayatta çalışmak istemeyen insanları hayatına çekiyorsun. Yani sen o yönde sinyal gönderiyorsun. Aslında bizim bedenimizin dışında, eterik bedenimiz var. Hepimiz aslında titreşimiz, çok ağır titreştiğimiz için katı formda görünüyoruz. ‘Bunu nasıl anlayacağız?’ derseniz, kinesiyoloji kas testi dediğimiz bir bilimsel teknik var” şeklinde konuştu.

“PARA ÇOK ZOR KAZANILIR DİYE BİR İNANCIN VARSA, BÜTÜN ZOR İŞLER SENİ BULUR”

Emekli ilkokul öğretmeni olan Şuta; “Benim zaten kendi ilgi alanımdı. Öğretmenlik yaşantımda da zaten çok farklı bir öğretmendim. Benim işim önce sevgi. Özel kişisel gelişim, kendini geliştirme, duygu ve değişikliklerini hep merak eder ve araştırırdım. Bundan dolayı da özel yaşam koçluğu eğitimi aldım. Kızım üniversite sınavına hazırlanırken yaşadığı zorluklarla birlikte, bir bilinçaltı çalışmasını denemek istedim. Çünkü bilinçaltının öneminin, inandığımız şeyleri yarattığımızın farkındaydım. Zaten İsra Suresi’nin 13’üncü ayeti der ki; ‘Kulum, biz insanların kaderlerini, kendi çabalarına bağlı kıldık.’ Yani ben ne düşünürsem oyum. Biz günlük hayatta aldığımız kararların yüzde 98’ini bilinçaltı kayıtlı olan inanç sistemimize göre, yüzde 2’sini bilinçli zihnimizle alırız. Diyelim ki para konusu. Para çok zor kazanılır diye bir inancın varsa, bütün zor işler seni bulur. ‘Para elimin kiridir’ dersen, kir gibi akar gider. ‘Çok para insanı bozar’ dersen, çok para geleceği zaman ya araban bozulur, ya evinin su borusu patlar. Çünkü bilinçaltın o parayı elinden attırır. Türk insanında, en çok yaptığım seanslar parayla ilgili, tamamen kollektif bilinç” diye konuştu.

“BİZ ÖĞRENCİLERİMİZE, DNA’LARINDA KAYITLI OLUP UNUTTUKLARI ŞEYLERİ HATIRLATIYORUZ”

                Seansların yüz yüze ve online bir şekilde yapılabildiğini belirten Şuta, tekniği öğrenen öğrencilerin kendi seanslarını yapabildiğini ifade etti. Şuta; “Seansları şu an yüz yüze ve online yapıyoruz. Karşıdaki insanın bir yaratıcıya inanması gerekiyor. Bana inanması hiç önemli değil. Çünkü yaratıcı enerjiyle çalışıyoruz. Din fark etmeksizin bir yaratıcıya inanması gerekiyor. 200’ü geçkin sayıda öğrencim var. Öğrenciler, tekniği öğrendikten sonra kendi seanslarını yapabiliyorlar. Almanya ve Amerika gibi ülkelerden de öğrencilerim var. Uygulamalı eğitim veriyoruz. Ben, öğrencilerime konuyu anlattıktan sonra anında birbirlerine uyguluyorlar. Biz öğrencilerimize, DNA’larında kayıtlı olup unuttukları şeyleri hatırlatıyoruz” ifadelerini kullandı.

Şuta, ThetaHealing yönteminin tarihçesini, yöntemin bulucusu olarak gösterilen Vianna Stibal’ın hayatından örneklerle anlattı. Şuta; “İnsanlar, hayatlarındaki döngünün farkına varsınlar. Hayatlarındaki tekrar eden şeyler neler? Bunların kaderleri olmadığını bilsinler, bunun 1 seansla kolaylıkla çözülebileceğini, ruhlarının hangi eğitmenden seans almak, eğitim almak istiyorsa araştırsınlar ve öğrensinler. Kesinlikle ThetaHealing, insanların özgürlüğüne açılan bir pencere. Vianna Stibal adında bir Amerikalı kadının, 1994 yılında kendi kanser hastalığını şifalandırmasıyla ortaya çıkıyor. Vianna Stibal zaten kendisi şamanik şifacı, zaten böyle tekniklerle ilgilenen bir kadın. Bir gün yaratana dua ediyor, çok küçük çocukları da var. Ayağının kesileceği ve öleceği söyleniyor. Küçük bir ofisi var, şifa okumaları yapıyor ve o anda 7 santim kısa olan ayağı uzuyor, şişlik inmeye başlıyor. Kadının kanser hastalığı iyileşiyor. Sonra Vianna, beyin MR’ı çektiriyor. Zihninin Theta frekansına çıkardığın zaman, edilen duaların o an gerçekleştiğini anladılar. O yüzden yöntemin adı ThetaHealing” açıklamasını yaptı. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!