TİMBİR Tekirdağ’da basın mensuplarıyla buluştu

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen İMEF, TİMBİR tarafından organize edilen “Kültür ve Turizm Haberciliğini yaygınlaştırma” projesi Tekirdağ ayağı gerçekleşti. Panel açılışına Tekirdağ Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da katılım sağladı. Yerel ve Bölgesel Medyanın Önemi, Gazetecilik etik Kurallar ve Dezenformasyon, Kültür Haberciliği, Turizm Haberciliği ve Habercilikte Etkin Sosyal Medya Kullanımı konuluları” panelistler tarafından gazetecilere aktarıldı.

Tekirdağ Batı Trakya Gazeteciler Derneği Konferans salonunda gerçekleşen Panelin Moderatörlüğünü Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Dodurga sunuculuğunu ise Gazeteci Özkan Dikmen yaptı. Panelistler 24. Dönem Milletvekili Rıfat Sait, (HBVÜ) İletişim Fakültesi Dekanı Zakir Avşar, (HBVÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elif Emre Kaya, (HBVÜ) İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Eda Turancı, İMEF ve TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa oldu.  “Yerel ve Bölgesel Medyanın Önemi, Gazetecilik etik Kurallar ve Dezenformasyon, Kültür Haberciliği, Turizm Haberciliği ve Habercilikte Etkin Sosyal Medya Kullanımı konuluları” panelistler tarafından gazetecilere aktarıldı.  Panel öncesi protokol konuşmaları yapıldı. TİMBİR Tekirdağ Kurucu İl Temsilcisi Fatih Erge kısa bir selamlama konuşması yaparak bir yıl kadar kuruluşu için mücadele verdiğimizin TİMBİR’in Tekirdağ’daki ilk organizasyonundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi, başarılı bir panel olması temennisinde bulundu.

Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı ve Turizmci Beste Emre Güngör konuşmasında Panele katılan gazetecilere Süleymanpaşa’nın Kültür, Turizm ve Ören yerlerini gezdirerek sahada pratik imkânı yapma müjdesini verdi. Tekirdağ Kültür ve Turizm il Müdürü Ahmet Hacıoğlu, “Bakanlığımızın desteklediği projenin ilimizde gerçekleşiyor olması bizleri mutlu etti şehir olarak buna ihtiyacımız vardı” dedi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, “Gazetecilik mesleğinin onurunu yeniden kazandırmamız gerekir, aynı duyguları paylaşmak ve birlikte hareket etmek camiamıza güç verecektir” diye konuştu. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayak konuşmasında; “Tekirdağ’ın birçok vizyonu var bunların içerisinde Turizm ve Kültür Vizyonu da yer almaktadır. Bu çerçevede gazetecilere desteğimiz artarak devam edecektir” açıklamasını yaptı.

İMEF ve TİMBİR Başkanı Süleyman Basa konuşmasında geleceğin İnternet Medyacılarını yetiştirme, kaliteyi arttırma yapısal ve teknik sorunları halletmek için mücadele verdiklerini iletti.  Açılış konuşmalarının ardından Panel başladı. 2 Saat süren panelin ardından soru cevap kısmıyla panel son buldu. Her bir katılımcıya “Kültür ve Turizm Haberciliğinin Yaygınlaştırılması Eğitim sertifikası” takdim edildi. Hatıra fotoğraflarının ardından program son buldu.

Programı Trakya Türk TV Canlı Yayınla izleyicilerine aktarırken Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkan Vekili Cafer Esendemir, TİMBİR Edirne İl Temsilcisi Nevser Eraslan, TİMBİR İstanbul İl Temsilcisi Osman İslam katılım sağlarayak panale destek veren isimler oldu. Panale Tekirdağ’ın Süleymanpaşa, Çorlu ve Hayrabolu’dan gazeteciler katılım sağladı. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu