TKP’den Edirne’ye öğrenci başkan adayı

TKP Edirne Belediye Başkan Adaylığına, Emre Gebeş’i açıkladı. Aynı zamanda Makine mühendisliği öğrencisi olan Gebeş, Edirne’deki birçok sorunun çözümünün komünist belediyecilikte olduğunu ifade etti.

Türkiye Komünist Partisi (TKP), bugün parti bürosunda düzenlenen basın toplantısıyla Edirne Belediye Başkan Adayı Makine Mühendisliği öğrencisi Emre Gebeş’i tanıttı.

WhatsApp Image 2024 03 02 at 19.45.25 | Edirne Ahval Gazetesi
TKP’den Edirne'ye öğrenci başkan adayı | Edirne Ahval Gazetesi

‘EDİRNE’DE SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ KOMÜNİST BELEDİYECİLİK’

Sol görüşlü seçmenleri seçeneksiz bırakmamak istediklerini açıklayan Gebeş, Edirne’deki birçok sorunun çözümünün komünist belediyecilikte olduğuna vurgu yaptı. Gebeş; “Biz insanları seçeneksiz bırakmak istemiyoruz. Sol adına, sosyalizm adına seçeneksiz bırakmak istemiyoruz. Soldan, sosyalizmden bağımsız olarak da Edirne’deki insanların bu kadar umursanmadan yaşamaları bizim de zorumuza gidiyor. Ne hükümet ne de muhalefet hiçbir şekilde Edirnelilerin varlığını, Edirnelilerin yaşamını hayatlarını umursamadan kararlar alıyorlar. Şunun farkındayız; her kapıyı çaldığımızda, her sokakta konuştuğumuz insanda şu geri dönüşleri alıyoruz; ‘Altyapı problemleri var, sürekli suyumuz kesiliyor, elektriğimiz kesiliyor. Bunu sürekli söylüyorlar. Yıllardır giriş katta oturan insanların evini su basıyor. Geçmişten beri sürekli yollara paralar ödeniyor, ama o harcanan paraların sonucunda ortada bir yol yok. Bu insanlar işe gelip giderken sürekli ETUS kullanmak zorunda. Herkes o ETUS’a mecbur. ETUS’un kalabalığını, sürekli fiyatlarının artırılmasını, bir de üstüne belediyeden ödenek almalarına rağmen o fiyatların artmasını biz kabul etmiyoruz. Bunun çözümü gerçekten Edirne’ye komünist belediyeciliğin gelmesidir” dedi.

IMG 7542 | Edirne Ahval Gazetesi
TKP’den Edirne'ye öğrenci başkan adayı | Edirne Ahval Gazetesi

‘AK PARTİ’NİN EDİRNE’Yİ ALMA İHTİMALİNİN SEBEBİ CHP’NİN TA KENDİSİ’

Toplantıda konuşan TKP üyesi Çağlar Akyüz ise Edirne’yi rant politikalarına teslim etmek istemediklerinin altını çizerek; “Türkiye’nin her yerinde seçimlere giriyoruz. Örgütlerimizin olduğu önemli ilçelerde de belediye başkan adayı ve belediye meclis üyesi adayı çıkartıyoruz. Edirne’de de genç, öğrenci bir adayımız var. Bizim için önemli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü Edirne’de bir rant kapısı olup olmadığı tartışılıyor. Edirne’nin bir rant kapısı olduğu anlaşılıyor. ‘Zübüklerden kurtuluyoruz’ sloganıyla yola çıktık. Aziz Nesin’in mezardan kalkıp ‘Benim Zübük karakterim hafif kalmış’ diyebileceği örnekler var Edirne’de. Son günlerdeki aday tartışmalarında bile bunu gördük. Şu an Edirne’yi AK Parti’nin alma ihtimali var. Bunun sebebi de CHP’nin ta kendisi. Türkiye’deki rant politikaları, Edirne’de öğle bir boyuta gelmiş ki hastanede imza alınarak aday değiştirmeli, kim belediye meclis olacak, kim ETUS’un ulaşım rantını yiyecek, hangi müteahhit Edirne’nin rantını yiyecek tartışmaları, öyle ayyuka çıktı ki her seçimde AK Partililer kendi oyunu arttırmazken, CHP kendi oyunu düşürüyor. Bunun sebebi de AK Parti’den hiçbir farkı olmayan rant politikaları. TKP Edirne’yi ne AK Parti’ye teslim etmek istiyor, ne de bu rant politikalarına” şeklinde konuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!