Trafik Jandarma bilgilendirme için sahada

Edirne İl Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Jandarması, ölümlü ve yaralanmalı kazaların önüne geçebilmek için denetim, eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Bilgilendirme kapsamında Trafik Jandarma ekipleri, 22’nci Havsa Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivalinde ve 22’nci İpsala Çeltik Festivali ve Tarım Fuarında vatandaşlarla bir araya geldiler.

Jandarma kazaların önüne geçebilmek için vatandaşları bilgilendirdi

Ölümlü ve yaralanmalı kazaların önüne geçebilmek için denetim, eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerine devam eden Trafik Jandarma ekipleri festivallere katılım sağlayarak vatandaşları bilgilendirdiler. Bu kapsamda; Trafik Jandarması tarafından Havsa’da düzenlenen, 22’nci Havsa Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivalinde yaklaşık 250 traktör sürücüsü ve vatandaşa “Reflektör Tak Görünür Ol” parolasıyla bilgilendirme yapılarak konuyla alakalı broşür dağıtımı gerçekleştirildi.

İpsala’da düzenlenen 22’nci İpsala Çeltik Festivali ve Tarım Fuarına da katılım sağlayan Trafik Jandarmaları ekipleri, sorumluluk alanlarında bulunan traktör sürücülerine; 2001 yılından sonra üretilen traktörlerde zorunlu olan ve devrilme esnasında sürücünün traktörün altında kalarak zarar görmesini engelleyen koruma çerçevesi (ROPS) ile “Reflektör Tak Görünür Ol” kampanyasıyla traktör/römorklarda takılı olması zorunlu olan, özellikle gece şartlarında daha kolay fark edilmesini sağlayan flaşörlü lamba ve üçgen reflektörün önemi ile trafikte dikkat edilmesi gereken diğer konular hakkında 230 traktör sürücüsü ve diğer sürücülere bilgilendirme yaptılar. Ayrıca Traktör Kullanımında Güvenlik konulu broşür dağıttılar. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu