Trakya Üniversitesi kapalı gişe

Trakya Üniversitesi, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre yüzde 99,47’lik doluluk oranı ile en çok tercih edilen üniversiteler arasında yer aldı.

YKS yerleştirme sonuçlarına göre Trakya Üniversitesi lisans programlarına 4 bin 383 öğrenci yerleşirken ön lisans programlarına ise 4 bin 256 öğrenci yerleşti. Buna göre 2023-2024 Eğitim-Öğretim dönemi için lisans ve ön lisans programlarına açılan toplam 8 bin 685 kişilik kontenjana, 8 bin 639 öğrenci yerleşti. Böylece, Trakya Üniversitesi lisans ve ön lisans programlarının kontenjanları yüzde 99,47 doluluk oranına ulaştı.

Trakya Üniversitesinin doluluk oranı bir önceki yıl yüzde 99,02 düzeyindeyken bu yıl gerçekleşen yüzde 99,47 ile Trakya Üniversitesi doluluk oranını bir önceki yıla göre artırmayı başardı. Doluluk oranlarının arttığı 2023-2024 Eğitim-Öğretim dönemi için lisans bölümlerinde doluluk oranı yüzde 99,25, ön lisans programlarında ise yüzde 99,69 oldu.

Ek yerleştirme sonuçları ile öğrenci sayısının, bu yıl açılan toplam 8 bin 685 öğrenci rakamına ulaşarak doluluk oranının %100’e ulaşması bekleniyor.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada, yüzde 99.47’lik oranındaki rekor doluluktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek “2023 YKS yerleştirme sonuçlarının tüm öğrencilerimize, ailelerine ve Ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu yılki rekor başvuru bizi oldukça memnun etti. Yeni öğrencilerimizin ailemize katılmasından dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Türkiye’nin en yaşanabilir şehri Edirne ve Trakya Üniversitesi, sundukları kaliteli yaşam ve eğitim imkânlarıyla heyecanla yeni öğrencilerini bekliyor. Türkiye’nin en köklü ve güçlü üniversitelerinden biri olan Trakya Üniversiteli olma ayrıcalığını yaşayacak olan değerli öğrencilerimi tekrar tebrik ediyorum. 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı’nın öğrencilerimize, akademik ve idari çalışanlarımıza başarı, huzur ve mutluluklar getirmesini temenni ediyorum.” dedi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!