TREPAŞ Kadınları 100. Yıl için koştular

İstanbul Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 29 Ekim’de Cumhuriyetin 100. yıl dönümünde düzenlenen koşuya, Trakya Elektrik Perakende A.Ş. (TREPAŞ)’ta çalışan 35 kadın katılım sağladı. Binlerce kadının Cumhuriyetin gücüyle birleştiği bu koşuda, TREDAŞ çalışanları da “Cumhuriyet Kadınlarla, Kadınlar Cumhuriyetle Güçlü” mesajını verdi.

TREPAŞ’ın Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerindeki birimlerinden 35 kadın çalışan, 29 Ekim sabahı Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde gerçekleşen koşu etkinliğine katılarak, bu özel etkinliğe anlamlı bir katkı sundu. A Millî Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar’ın startıyla başlayan 5 km’lik koşu, Avrupa Yakası’ndan Anadolu Yakası’na uzanarak tarihi bir an yaşattı. Cumhuriyet Bandosu’nun coşkulu müzikleri ve spor eğitmenlerinin sahne dersleri eşliğinde, 3000’den fazla kadın koşucu 09:00’da başlayan ve 10:15’te sona eren etkinlikte ter döktü.

GELENEKSEL BİR ETKİNLİK OLMASI HEDEFLENİYOR

Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamak ve kadınların gücünü vurgulamak amacıyla düzenlenen bu etkinlik, önümüzdeki yıllarda da geleneksel hale getirilerek, İstanbul’a yeni bir uluslararası spor organizasyonu kazandırılması planlanıyor. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu