TÜ’de 9 uluslararası öğrenciden derece

Dünyanın 79 farklı ülkesinden gelerek Trakya Üniversitesinde öğrenim gören uluslararası öğrencilerden 9’u derece ile mezun oldu.

Trakya Üniversitesinin uluslararası öğrencileri başarılara imza atmaya devam ediyor. Suriye, Mısır, Gürcistan, Rusya’nın yanı sıra Batı Trakya, Kosova, Azerbaycan ve Kazakistan’dan gelen uluslararası öğrenciler, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nda fakülte ve bölümlerinde ilk üç sırayı alarak önemli bir başarıya imza attı. Uluslararası üniversite vizyonu ile akreditasyon, kalite ve sürdürülebilirlik kriterlerinde eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren Trakya Üniversitesinin 9 uluslararası öğrencisi, derece ile mezuniyet mutluluğu yaşadılar.

Trakya Üniversitesinin, uluslararası kalite standartlarını yakalamış ve uluslararası akredite eğitimi ile dünyanın farklı noktalarından gelen 4400’ü aşkın uluslararası öğrenciye eğitim verdiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Farklı millet, kültür ve dillerden, belki hayranlık belki de bilinmezliklerle ülkemize, şehrimize ve Üniversitemize gelen uluslararası öğrencilerimiz çalışmaları ve başarıları ile bizlere büyük bir mutluluk yaşatıyor. Birçok zorluğu aşarak, heybelerine güzel dostluklar ve anılar dolduran derece ile okullarından mezun olan 9 uluslararası öğrencimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ediyorum. Aldıkları eğitimle ülkelerine ve insanlığa hizmet ederken Trakya Üniversitesi olarak başarıları ile gurur duyacağız. Yıkılmaz gönül köprüleri kurduğumuz öğrencilerimizin her zaman yanında ve destekçisi olacağız. Öğrencilerimizin başarıları ile bir dünya üniversitesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.” şeklinde konuştu.

Başarı elde eden öğrenciler ve dereceleri: Yunanistan’dan gelen Eminchan Moumin Oglou, Tıp Fakültesi’nde fakülte birincisi oldu. Yine Yunanistan’dan gelen Ferchat Kara Achmet, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde, bölüm üçüncüsü oldu. Kazakistan’dan gelen İktisat öğrencisi Ulzharkyn Onggar, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde fakülte üçüncüsü oldu. Kosova’dan gelen Ali Laçi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi bölümünde bölüm ikincisi oldu. Suriye’den gelen Sirac Razzuk, İpsala MYO Lojistik bölümünde program birincisi oldu. Mısır’dan gelen Elfarouk Hassan, İpsala MYO Elektronik Teknolojisi bölümünde program üçüncüsü oldu. Rusya’dan gelen Resim bölümü öğrencisi Olga Erdem, Güzel Sanatlar Fakültesi’nde fakülte birincisi oldu. Azerbaycan’dan gelen Fidan Khanlarova, Uygulamalı Bilimler Fakültesi  Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik bölümünde, bölüm ikincisi oldu. Gürcistan’dan gelen Nurlan Suleymanov, Uygulamalı Bilimler Fakültesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik bölümünde, bölüm üçüncüsü oldu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu