Tül’ün hedefi ‘serbest kürsü’

Seçilmeleri durumunda çiftçiye destek olacaklarını söyleyen Edirne Bağımsız Belediye Başkan Adayı Songül Çetinkaya Tül, vatandaşların da sorunlarını dile getirebileceği serbest kürsü kurmak istediklerini kaydetti. Tül’ün başdanışmanı Siami Evci de Edirne’yi ülkenin en mutlu şehri yapmak istediklerini vurguladı.

Edirne Bağımsız Belediye Başkanı Adayı Songül Çetinkaya Tül, kentteki bir tesiste basın mensuplarıyla bir araya geldi. Açıklamalarda bulunan Tül, seçildiği takdirde halkın da söz alabileceği serbest kürsü kurmak istediğini belirtirken, tarıma ve hayvancılığa destek vererek işsizliğe de son vermek istediklerinin altını çizdi. Tül; “Her kesime hitap eden projelerimiz var. Ayda bir halk toplantısı yapıp, serbest kürsü planlıyoruz. Gençlik festivalleri düzenlemek istiyoruz. Sadece Edirne için değil, bize oy verme hakkı olmayan köylerimize ve ilçelerimize, parti gözetmeksizin, siyasi görüşümüzü bir kenara bıraktık. Edirne’nin en büyük eksiği çiftçiliğin bitmesi, hayvancılığın bitmesi. Bunları tekrar hayata geçirmek için uğraşıyoruz. Gençler asgari ücrete çalışacakları yerde, kendi bağında bahçesinde çalışacak. Amacımız işsizliğe son vermek. Ben halkın içinde dolaşmak istiyorum. Halkla çalışıp, birlikte yönetip, birlikte kazanmak istiyorum. Benim arkamda çalışan 100 tane daha Songül var” dedi.

“EDİRNE’YE PADİŞAH SEÇMİYORUZ”

Çiftçiye destek vereceklerine vurgu yapan Tül; “Çiftçilerimizin geçim sıkıntısını azaltmak, çiftçilerimize destek vermek istiyoruz. Toprağımızı ekersek, hayvancılığımızı biraz daha güçlendirirsek, bizim de ekonomik şartlarda durumumuz biraz daha iyiye gider. Belediyecilik rant sistemi olmamalı, şeffaf bir belediyecilik olmalı. Herkes halkını düşünerek yola çıkıyor, ama sonra ranta dönüyor. Halk olarak söylüyorum; ben bunu istemiyorum. Bir devrime çıkıyoruz, devrim halkla olur. Edirne’ye padişah seçmiyoruz” şeklinde konuştu.

“EDİRNE’NİN, TÜRKİYE’NİN EN MUTLU ŞEHRİ OLMASINI İSTİYORUZ”

Belediye Başkan Adayı Tül’ün Başdanışmanı Siami Evci, açıklayacakları meclis üyelerinin de belediye başkanı gibi çalışacaklarını ifade ederken, Edirne’yi Türkiye’nin en mutlu şehri yapmak istediklerini söyledi. Evci; “Devleti yönetenlerin yapamadığını Edirne’de yapmak istiyoruz. Buradaki amaç siyasileşme değil ama seçim sürecinde, bir siyasi parti gibi çalışıyoruz. Meclis üyelerimiz açıklandığında, onlar da bir belediye başkanı edasında halkın içerisinde olacak. Biz projelerimizle gündemde kalmak istiyoruz. Bizim hiçbir partiyle bağlantımız yok, ama partilerin seçmenlerinden oy talep ediyoruz. Diğer adaylar açıklandığında biz de A takımımızla çıkacağız ve toplantılarımızda fikirlerimizi ve projelerimizi paylaşacağız. Edirne’nin, Türkiye’nin en mutlu şehri olmasını istiyoruz” diye konuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!