“Tüm yetki belediyede olacak şekilde destek verdim”

AK Parti Edirne Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı Fatma Aksal, geçtiğimiz günlerde alt yapı çalışmaları hakkında açıklamalar yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a yönelik yazılı basın açıklaması yaptı. Aksal açıklamasında, “Sayın Gürkan altyapı kredisi için benden destek istediğinde denetim yetkisi dahil, tüm yetki belediyede olacak şekilde destek verdim. Kendisinden tek istediğimiz altyapının düzgün yapılması ve en ufak bir yağmurda artık Edirne’yi su basmamasıydı. Zaman içerisinde yapılan işin kalitesi ve yetersiz denetim konusunda Edirne kamuoyunda ciddi bir tepki oluştu” ifadelerine yer verdi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın geçtiğimiz günlerde basın toplantısı düzenleyerek al yapı çalışmaları hakkında yaptığı konuşmalara yönelik AK Parti Edirne Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı Fatma Aksal’dan cevap niteliğinde açıklama geldi. Aksal yaptığı yazılı açıklamada, alt yapı çalışmaları hakkında Gürkan’a destek verdiğini dile getirerek; “ Edirne Belediye Başkanı Sayın Recep Gürkan verdiğimiz bütün desteğe rağmen, yapamadığı alt yapı projesi için kredisinin engellendiğini ima ederek mağdur edebiyatı yapmış. Sayın Recep Gürkan’a gerek şahsım, gerek AK Parti İl başkanımız, gerekse Sayın Valimiz her zaman destek oldu ve olmaya devam ediyor. Sayın Gürkan altyapı kredisi için benden destek istediğinde denetim yetkisi dahil, tüm yetki belediyede olacak şekilde destek verdim” dedi.

Altyapı çalışmalarının tüm sorumluluğunun Edirne Belediyesi denetiminde olduğunu dile getiren Aksal; “ Kendisinden tek istediğimiz altyapının düzgün yapılması ve en ufak bir yağmurda artık Edirne’yi su basmamasıydı. Zaman içerisinde yapılan işin kalitesi ve yetersiz denetim konusunda Edirne kamuoyunda ciddi bir tepki oluştu. Her ne kadar sorumlu taşeron firmalarmış gibi gösterilmeye çalışılsa da, tüm sorumluluk işi veren ve denetleyen Edirne Belediyesinindir. Nihayetinde, kıymetli Edirnelilerden gelen işin yeterince denetlenmediğine, kredinin çar çur edildiğine ilişkin şikâyetler üzerine 5/7 Sayın Gürkan’ın da rızasıyla,  denetim yetkisi belediyeden alınıp İller bankasına verildi. İl Başkanımız bu konuya ilişkin açıklamayı kamuoyu ile paylaştı. Bu bir alt yapı kredisidir ve Edirne Belediyesi alt yapı kredisini kullanmaktadır” diye konuştu.

Aksal açıklamasının devamında; “Edirne çöp çamur çukur içinde. Sayın Gürkan mazeret üreteceğine iş üretsin. Doğrudur geceleri onun kadar rahat uyuyamıyoruz. Bizim Edirne’ye ve bu ülkeye hizmet etmek gibi bir derdimiz var. Vicdanımıza gelince, çok rahat. Yanlışa yanlış dediğimiz ve ortak olmadığımız için. Hiç şüphesiz ki, öbür dünyada herkes hesabını verecektir. Ama inşallah Cenab-ı Allah hepimize yaptığımız işlerin, üstlendiğimiz sorumlulukların bulunduğumuz makamların hakkını/hesabını bu dünyada da yüz akıyla vermeyi nasip eder” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu