Tuncaspor Tesisleri’nde Edirnespor hazırlığı

Bakanlık çalışmaları başlattı

Edirne Merkez ilçede bulunan ve depreme dayanıklı olmaması sebebiyle yıkımı planlanan 25 Kasım Stadyumu’nun Tuncaspor Tesislerine taşınması için Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Edirne Belediyesi arasında yapılan protokol neticesinde, tesis çalışmaları bakanlık eliyle başlatıldı. Edirne’ye yeni bir stat yapılana kadar maçlar Tuncaspor Tesisleri’nde oynanacak.

Depreme dayanıksız olması sebebiyle taşınması planlanan 25 Kasım Stadyumu’na alternatif olarak gösterilen adres Tuncaspor Tesisleri’nde Gençlik ve Spor Bakanlığı çalışmalara başladı. Edirnespor’un 25 Kasım Stadı yıkıldığında ve yeni stat yapılana kadar kullanacağı Tuncaspor Tesisleri’nde yenileme ve geliştirme çalışmaları başladı. Hali hazırda kullanılan 25 Kasım Stadı yıkıldığında Edirnespor’un kullanacağı, Barutluk Mahallesi’nde bulunan ve kullanılmayan durumda olan Tuncaspor Tesisleri’nde yenileme çalışmaları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatıldı.

“TESİSTE CİDDİ BİR İYİLEŞTİRME GEREKİYORDU”

Edirne’ye yeni bir stat yapılana kadar Edirnespor maçlarının Tuncaspor Tesisleri’nde izleneceğini belirten AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, “25 Kasım Stadı’nı da Tuncaspor tesislerine geçireceğiz. 25 Kasım Stadı’nı da yeşil alan olarak Edirneli hemşehrilerimizin hizmetine sunmak istiyoruz. Mevcut stat depreme dayanıklı değil. Biz uzun süredir Edirne’nin yeni bir stada ihtiyacı olduğunu biliyor ve her zaman bunu dile getiriyoruz. 25 Kasım’ı TOKİ’ye vererek karşılığında güzel bir stat yaptıracaktık. Edirne’nin tarihi bir şehir olmasından kaynaklı, mevcut stadın altında bir mezarlık olduğu ortaya çıktı ve TOKİ ile yapılan bu anlaşma bozuldu. Ama bu süreçte de maçlara devam etmek adına Tuncaspor Tesisleri’nde düzenleme yapma kararı alındı. Belediye ve Bakanlık arasında bir protokol imzalandı. Tuncaspor Tesisleri, Edirne Belediyesi tarafından Bakanlığa devredildi. Şimdi bakanlık eliyle orayı iyileştirerek, yeni bir stat yapılana kadar Edirnespor maçlarını Tuncaspor Tesislerinde izleyeceğiz. Tesiste ciddi bir iyileştirme gerekiyordu ve çalışmalar an itibariyle başlatıldı” dedi.

image5 | Edirne Ahval Gazetesi
Tuncaspor Tesisleri’nde Edirnespor hazırlığı | Edirne Ahval Gazetesi

Yapılması planlanan stat hakkında bilgiler de veren Aksal, Edirnespor için, Edirne Olimpik Havuzu’nun yan tarafında bulunan boş araziye yeni bir stadyum yapılması planlandığını belirterek; “Şehirde yeni bir stada ihtiyaç var. Edirne’ye 8-10 bin kişilik yeni bir stat olması konusunda hem Sayın Cumhurbaşkanımızın hem de Sayın Bakanımız Aşkın Bak’ın da destekleri mevcut. 25 Kasım Stadı’nı da yüzme havuzunun olduğu mevkide yapılması planlanıyor. O bölgesi spor kompleksi haline getirmek istiyoruz” diye konuştu.

“YENİ STADYUM YAPILANA KADAR, TUNCASPOR TESİSLERİNİ KULLANACAĞIZ”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Edirnespor Kulüp Başkanı Onur Yaren Ayaydın ise, Tuncaspor Tesislerinin geliştirilerek, yeni stadyum yapılana kadar Edirnespor’un hizmetine sunulacağını kaydetti. Ayaydın; “Tuncaspor Tesisi Edirnespor’a hazırlanıyor. Şu an ne zaman biteceği ile ilgili bir bilgimiz yok. Çalışma tesislerde devam ediyor. Seyirci kısımları yetersiz, tek bölümünde tribün var. Proje tamamlandığı zaman kalan 3 bölümü de tribün olacak. 25 Kasım Stadı’nın yıkılışı, Tuncaspor tesislerinin yapılışına bağlı. Tesisteki çalışmalar tamamlandıktan sonra, 25 Kasım Stadı yıkılacak ve yeni stadyum yapılana kadar, Tuncaspor tesislerini kullanacağız” açıklamasını yaptı. Damla GÖÇ- Adem Batuhan SEVER

onur ayaydin | Edirne Ahval Gazetesi
Tuncaspor Tesisleri’nde Edirnespor hazırlığı | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 11 12 at 10.32.33 | Edirne Ahval Gazetesi
Tuncaspor Tesisleri’nde Edirnespor hazırlığı | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 11 12 at 10.32.34 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Tuncaspor Tesisleri’nde Edirnespor hazırlığı | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 11 12 at 10.32.34 | Edirne Ahval Gazetesi
Tuncaspor Tesisleri’nde Edirnespor hazırlığı | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!