Tuncaspor Tesisleri’nde sona doğru

Gençlik ve Spor Bakanlığı destekleriyle Edirnespor, 25 Kasım Stadı’nın yıkımından yeni stadın yapımına kadarki süreçte maçlarını geçici olarak Tuncaspor Tesisleri’nde oynayacak. İhya süreci devam eden Tuncaspor Tesislerinde de yapım çalışmalarında sona gelindi. Soyunma odaları ve ek tribünlerin yapımının tamamlandığı tesiste, çevre düzenlemesinin yakın zamanda bitirilip hizmete açılması bekleniyor. Yıkım ihalesi yapılan 25 Kasım Stadı’nın bulunduğu alanın ise yeşil Kent Meydanı olarak hizmet vermesi bekleniyor.

Edirnespor’un maçlarını oynadığı 25 Kasım Stadı’nın yıkımı, Kurtuluş Mahallesi’nde bulunan Tuncaspor Tesisleri’ndeki ihya ve iyileştirme çalışmalarının ardından gerçekleştirilecek. Edirnespor’un kullanımına sunulacak olan yeni stadın yapımına kadar ise takım maçlarını geçici olarak Tuncaspor Tesisleri’nde oynayacak. Öyle ki Edirne Valiliği tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamayla 25 Kasım Stadı’nın yıkım ihalesinin 25 Nisan tarihinde yapılacağı duyrulmuştu. Yapılan açıklamada; “25 Kasım Şehir Stadyumu’nun yıkım çalışmaları en kısa sürede başlıyor. Şehrimizin önemli noktası arasında yer alan 25 Kasım Şehir Stadyumu’nun yıkım ihalesi 25 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilecektir” denildi.

WhatsApp Image 2024 06 20 at 15.16.59 | Edirne Ahval Gazetesi
Tuncaspor Tesisleri’nde sona doğru | Edirne Ahval Gazetesi

Diğer yandan Tuncaspor Tesisleri’ndeki ihya ve iyileştirme çalışmaları yakında tamamlanacak. Ek tribünlerin yapıldığı tesislerde soyunma odası, kafeteryalar da tamamlandı. Çevre düzenlemesinin de tamamlanmasıyla tesislerdeki çalışmaların yakın zamanda son bulması bekleniyor.

WhatsApp Image 2024 04 29 at 17.11.10 | Edirne Ahval Gazetesi

Arşiv

VALİ SEZER; “KENT MEYDANI YAPMAYI HEDEFLİYORUZ”

Geçtiğimiz aylarda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Edirne Valisi Yunus Sezer, yıkımı planlanan 25 Kasım Stadı’nın yerine kent meydanı yapmayı planladıklarını açıklamıştı. Vali Sezer; “25 Kasım Stadyumu mevcut haliyle çok eski ve yetersiz durumda. Diğer yandan Spor Bakanlığımızın da talimatları doğrultusunda Edirne’yi Balkanların spor merkezi haline getirmek üzere çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Edirne’ye ve Edirnespor’a zaten yeni bir stat gerekiyordu. 25 Kasım Stadyumu’nun yerine Kent Meydanı yapmayı hedefliyoruz. Edirne’nin bir meydana da ihtiyacı var. Saraçlar Caddesi ile bir bütünlük sağlayacak kent meydanı yapmak istiyoruz” dedi.

IMG 0192 | Edirne Ahval Gazetesi

Arşiv

MİLLETVEKİLİ AKSAL; “STAT İNŞA EDİLİNCEYE KADAR, TUNCA SPOR TESİSLERİ BAKANLIĞA DEVREDİLDİ”

Yine geçtiğimiz aylarda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Tuncaspor Tesisleri’nin yeni stat yapılana kadar Edirne Belediyesi tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredildiğini belirterek şu ifadeleri kullanmıştı; “25 Kasım Stadı çok kötü durumda. Biz stat inşa edilinceye kadar Belediye, Tuncaspor Tesislerini Bakanlığımıza devretti. Orasını ihya ettik. Edirnespor maçlarını orada yapar. Edirne’nin yeşil alana çok ihtiyacı var. 25 Kasım Stadyumunu yeşil alan olarak değerlendirmeyi düşündük. Yıkım ihalesi de var. Edirnespor’un da maçlarını Tuncaspor Tesisimizde oynanır. Bu aşamada da yeni stadımızın ihalesini yapıp çalışmalarına başlanır.”

Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2024 06 20 at 15.16.59 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Tuncaspor Tesisleri’nde sona doğru | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!