Turizm amaçlı konut kiralamaya bilgilendirme toplantısı

Resmi Gazete’de yayınlanan Konutların gerçek ve tüzel kişilere, yüz günden az süreyle turizm amaçlı kiralanmasına ilişkin Konutların Turizm Amaçlı Kiralanmasına Ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’a yönelik, Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecek.

Konutların gerçek ve tüzel kişilere, yüz günden az süreyle turizm amaçlı kiralanmasına ilişkin Konutların Turizm Amaçlı Kiralanmasına Ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Resmî Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından da 16 Ocak Salı günü, 2 oturum halinde Edirne merkez ve tüm ilçelerden katılıma açık olarak, Konutların Turizm Amaçlı Kiralanması Kanunu Kapsamında yapılacak belgelendirme başvuruları ve konutların niteliklerine ilişkin bilgilendirme toplantıları gerçekleştirilecek.

Bilgilendirme toplantısına yönelik Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Konutların Turizm Amaçlı Kiralanması Kanunu kapsamında yapılacak belgelendirme başvuruları ve konutların niteliklerine ilişkin Müdürlüğümüzce bilgilendirme toplantıları yapılacaktır. 16.01.2024 Salı Günü İstasyon Mahallesi Atatürk Bulvarı (Edirne Tapu Kadastro 14. Bölge Müdürlüğü Binası Yanı) Merkez / Edirne adresinde Edirne Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası binası konferans salonunda iki oturum halinde gerçekleştirilecektir. 16.01.2024 Salı Günü İstasyon Mahallesi Atatürk Bulvarı Edirne adresinde Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Binası konferans salonunda yapılacak bilgilendirme toplantılarında; Edirne Merkez, Lalapaşa, Süloğlu ve Havsa ilçelerinden gelecek katılımcılar için ilk oturum saat 10.30, Uzunköprü, Meriç, Keşan, İpsala ve Enez ilçelerinden gelen katılımcılar için ikinci saat 14.30’da gerçekleştirilecektir.” Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu