“Türk Milleti yapılanları unutmayacaktır”

Türk Ocakları Edirne Şube Başkanı Yakup Öz, geçtiğimiz günlerde Irak’ın Zaho ilçesinde meydana gelen saldırıda Türkiye’yi suçlayarak, Türk bayrağını yakanlara tepki gösterdi. Öz yaptığı açıklamada; “Bilinsin ki böyle tahriklerle bir yere varamayacaklar, Türk Milleti de bu yapılan ve söylenenleri unutmayacaktır. Çünkü Türk Milleti bu coğrafyada sözde müttefik veya dostların yardım ve himmetiyle değil damarlarındaki asil kanın kudretiyle hüküm sürmüştür ve kıyamete kadar da devletini payidar kılacaktır” dedi.

Bölücü terör örgütü PKK’nın 20 Temmuz 2022’de Irak’ın Dohuk Vilayeti’nin Zaho İlçesi’nde bir dere kenarına düzenlediği saldırıda sivil halktan ölenler ve yaralananlar oldu. PKK destekçileri ve İran destekli gruplar saldırı dolayısıyla Türkiye’yi suçlamışlar, Irak hükümeti aynı doğrultuda açıklamalar yapmış ve yapılan bir gösteride Türk bayrağı yakmışlardı. Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Ocakları Edirne Şube Başkanı Yakup Öz,  “Irak Başbakanı Kazımî’nin Türkiye’yi suçlaması ve fiilen hiçbir etkisinin olmadığı Zaho’daki olay dolayısıyla “karşılık verme hakkını saklı” tuttuklarını ifade etmesi, kerameti kendinden menkul Irak hükümetinin Türkiye’nin bölgedeki askerlerini geri çekmesini talep etmesi bu hadisenin kimler tarafından ve hangi amaçlarla kurgulandığının açık bir göstergesidir. Şurası açıktır ki, Irak ve Suriye’de mezhep faktörünü istismar ederek hâkimiyetini genişletmeye çalışanlar ile Türkiye’nin Irak ve Suriye’nin kuzeyinde bölücü terör örgütü PKK ve uzantılarına meydanı dar etmesinden rahatsız olanlar, provokatif eylemlerinin suçunu ordumuza atıyor, kirli ellerini bayrağımıza uzatıyorlar. İçeride de hukukçu görünümlü fırsatçı hainler içlerindeki kin ve nefreti kusuyor ve etnikçi söylemlerle kışkırtmalara devam ediyor” diye konuştu.

Türk Milleti’nin bu eylemleri unutmayacağını vurgulayan Öz; “Bilinsin ki böyle tahriklerle bir yere varamayacaklar, Türk Milleti de bu yapılan ve söylenenleri unutmayacaktır. Çünkü Türk Milleti bu coğrafyada sözde müttefik veya dostların yardım ve himmetiyle değil damarlarındaki asil kanın kudretiyle hüküm sürmüştür ve kıyamete kadar da devletini payidar kılacaktır” açıklamasını yaptı. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu