Türk Milleti’nin ‘Zafer’i 101 yaşında!

Zafer Bayramı 101’inci yıldönümünde Edirne’de büyük coşku ve çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Her sene olduğu gibi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Atatürk Bulvarı üzerinde geçit töreni düzenlenecek.

101 yıllık ‘Zafer’!

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında kazanılan Büyük Taarruz’un 101’inci yıldönümü büyük coşku ve gururla kutlanacak. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları saat 10.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk takdimi ile başlayacak. Saat 10.30’da ise Edirne Valisi Yunus Sezer, makamında tebrikleri kabul edecek. Tebriklerin kabulünün ardından Atatürk Bulvarı’nda saat 11.15’te tören programı başlayacak. Tören kapsamında Vali Yunus Sezer, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Berat Acar ve Belediye Başkanı Recep Gürkan ile birlikte halkın bayramı kutlanacak. Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı söylenirken Garnizon Komutanlığınca önceden görevlendirilen 2 asker tarafından göndere bayrak çekilecek. Ardından İstiklal Marşı’ndan sonra zafer konuşması Garnizon Komutanlığınca görevlendirilecek bir subay tarafından yapılacak. Belediye Bandosu eşliğinde gerçekleştirilecek resmigeçit töreninden sonra program sona erecek.

Diğer yandan 30 Ağustos 2023 Çarşamba günü saat 07.00’dan itibaren bütün kamu kurum ve kuruluşları ile özel kurum ve kuruluşlara ait binalar, konut ve dükkânlar bayraklarla donatılacak ve geceleri ışıklandırılacak.

Etkinlikle kapsamında 30 Ağustos 2023 tarihinde saat 19.30’da Atatürk Anıtı Önü-Karaağaç Güzergahı-Lozan Anıtı Önü Güzergahında 30 Ağustos Zafer Bayramı Bisiklet Turu düzenlenecek. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu