Türkyılmaz başvurusunu tamamladı

Edirne TÜLOV Vakfı İl Temsilcisi ve Esnaf Ergun Türkyılmaz, CHP’den belediye başkanlığı için aday adaylığı açıkladı.

CHP Taban Hareketi’nde mücadelesine devam eden, TÜLOV Vakfı İl Temsilcisi ve Esnaf Ergun Türkyılmaz, CHP Edirne Belediye Başkanı aday adaylığı için başvurusunu yaptı. Parti binasında aday olduğunu duyuran Türkyılmaz; “Aday adaylığımı açıklayalı yaklaşık 2 ay oldu. Yaklaşık 44 günden beri sokak sokak, cadde cadde, kafeler, kahvehaneler, iş yerleri, sanayi sitesi, kapalı çarşı hepsini teker teker ziyaret ettik. Yaklaşık 40 binin üzerinde insana dokunduk, insanların dertlerini dinledik” dedi.

“DOĞRU ADAYIN ÇIKMA İHTİMALİNİ YÜKSEK GÖRÜYORUZ”

Genel merkez tarafından anket yapılacağını ve adayların bu sistemle belirleneceğini de belirten Türkyılmaz; “Geçen hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gittik. Parti meclisinde görev alan, milletvekili olan arkadaşlarla, genel başkan yardımcısıyla görüştük. Bize söyledikleri şu; CHP’nin belediye başkanlığı olan illerde ve ilçelerde kesinlikle atama olmayacağını, temayül yoklaması olmayacağını, kesinlikle 4 anket şirketine sorulup adayların o şekilde belirleneceği söylendi. Bizim istediğimiz zaten buydu. O nedenle 45 gündür sokaklarda dolaşıyoruz ve kendimizi anlatmaya çalışıyoruz. Partilinin beklediği, Edirne halkının beklediği bir şey olduğu için bu sürecin böyle devam ettiği takdirde Edirne’de seçeneklerin içerisinde doğru adayın çıkma ihtimalini yüksek görüyoruz” diye konuştu.

“BİRLİKTE HAREKET EDECEĞİZ”

Mahallelerle iletişimlerinin farklı olacağını belirten Türkyılmaz; “Bizim şehirle buluşmamız gerekiyor. Sivil toplum örgütleri, meslek örgütleri, demokratik kitle örgütleriyle asla kavga etmeyeceğiz, birlikte hareket edeceğiz. Mahallelerle iletişimimiz farklı olacak. Şehir merkezine proje üretim merkezi kuracağız. Şehirde ne yaparsak yapalım, her kurumun, herkesin bilgisi dahilinde yapacağız” açıklamasını yaptı. Haber Merkezi

WhatsApp Image 2023 11 27 at 17.05.23 | Edirne Ahval Gazetesi
Türkyılmaz başvurusunu tamamladı | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu