Türkyılmaz ön seçim için iddialı

Edirne’de CHP’nin Belediye Başkan Adayını belirlemek için gerçekleştireceği ön seçimde, birinci olarak çıkacağını kaydeden CHP Edirne Belediye Başkan Aday Adayı Ergun Türkyılmaz, CHP Genel Merkezi tarafından yapılan aday anketlerinde kendisinin birinci çıktığını ancak kendilerine sonuçların gösterilmediğinin altını çizdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Belediye Başkan Aday Adayı Ergun Türkyılmaz, CHP Edirne teşkilatlarında Edirne Belediye Başkan Adayını belirlemek için gerçekleştirilecek olan ön seçime yönelik yayınladığı basın açıklamasında CHP Genel Merkezi tarafından yaptırılan anketlerde kendisinin birinci çıktığını, ancak kendilerine sonuca dair bir belge gösterilmediğini ifade etti.

‘ÖN SEÇİMDE BİRİNCİ ÇIKACAĞIMIZI İDDİA EDİYORUZ’

Gerçekleştirilecek olan ön seçimde birinci çıkacaklarını vurgulayan Türkyılmaz, yaptığı açıklamada; “Edirne Merkez de 4 şubatta yapılması planlanan ön seçimde iddialıyız. Ankette açık ara birinci çıktım, ön seçimden de birinci çıkacağımı iddia ediyorum. 21 Eylül 2023 de aday adaylığımı açıkladık ve 4 aydır sahada çalışıyoruz. Bunun karşılığı olarak Yapılan anketlerde birinci çıkarak halkımız bize takdirini gösterdi. Anket sonuçları açıklanmadı, ama bizim açık ara birinci çıktığımız yönünde bilgiler geldi. Bir tek elimize net belge ulaşmadı. Halkın bize gösterdiği ilgiyi ön seçimde üyelerin de göstereceğini düşünüyoruz. Ön seçimde, biz birinci çıkacağımızı iddia ediyoruz. Halkımıza bu şehirde farkındalık yaratacağımızı, bu şehri zeki, çalışkan, hayalleri olan, liyakatli uzman kadrolarla birlikte yöneteceğimi anlattık. Edirne’de yaşayan insanların gurur duyacağı bir şehir yaratacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

‘GELİN HEP BİRLİKTE İÇİNDE YAŞAMAKTAN MUTLULUK DUYACAĞIMIZ KENTLERİ İNŞA EDELİM’

Kent yönetiminde birliktelik vurgusu yapan Türkyılmaz, açıklamasında; “Gelin hep birlikte değiştirelim ve gelin hep birlikte hayal ettiğimiz içinde yaşamaktan mutluluk duyacağımız kentleri hep birlikte inşa edelim. Partimiz 2024 Yerel seçimlerinden başarıyla çıkacaktır. Belediye Başkanlıkları, İl ve Belediye Meclis üyelikleri sayılarımızı artırmış olduğumuzu hep birlikte göreceğiz. Çocuklarımızın hayal ettikleri kentleri” onlara sunmak için, kendilerinin değil kentlerinin başkanları olmak için yola çıktık. ‘Artık yeter. Bıktık. Darlandık’ diyerek yola çıktık. Bizler Belediye Başkanlığına değil kentin hakkını vermek için ilin yönetimine talibiz. Sağlıklı, mutlu, sosyal ve ekonomik yönden güçlü, canlı, kendine değil kentine çalışan başkan ve her şeyden önemlisi çocuklarımızın hayal ettiği kentlerimizi kurmak için Belediye Başkanı, Belediye ve İl Genel Meclis adaylarımızla yola çıktık. Bu süreçte yaşadıkları kentlerden mutsuz olan ve daha iyi kentlerde yaşamanın hakları olduğuna inanan herkesi, Bizle beraber olmaya davet ediyoruz, bekliyoruz. Gelin hep birlikte değiştirelim ve gelin hep birlikte hayal ettiğimiz içinde yaşamaktan mutluluk duyacağımız kentleri hep birlikte inşa edelim. Bu çağrı hepinize, hepimize. Ön seçimde biz kazanacağız, siz kazanacaksınız, Edirne kazanacak, unutma” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu