Turnuvanın kazananı amatör ruh

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Büyük Erkekler Kategorisi Basketbol Turnuvası gerçekleştirildi. 4 amatör basketbol kulübünün ter döktüğü turnuvayı, şampiyonluk maçında Gençlik Spor Kulübü’nü 71-53’lük skorla yenmeyi başaran FSM Spor Kulübü kazandı.

Amatör Spor Haftası kapsamında düzenlenen ve 4 amatör basketbol kulübünün katıldığı Büyük Erkekler Kategorisi Basketbol Turnuvası karşılaşmaları sona erdi. Şampiyonluk maçında FSM Spor Kulübü ile Gençlik Spor Kulübü karşı karşıya gelirken, 71-53 lük skorla FSM Spor Kulübü, karşılaşmadan galip ayrılarak şampiyon oldu. Gecenin diğer karşılaşması olan 3’üncülük mücadelesinde Maden Spor ile Edirnespor karşılaşırken, Edirnespor, 72-37 skorla maçın galip olan tarafı oldu ve 3’üncü olmaya hak kazandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Basketbol Antrenörü Onur Güler, açıklamalarda bulunarak her özel gün ve haftalarda, insanları basketbola çekmek amacıyla bu tarz turnuvalar düzenlediklerini kaydetti. Güler; “Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Amatör Spor Haftası etkinliklerinde, Edirne’de Büyük Erkekler Kategorisinde Basketbol Turnuvası düzenledik. 4 takımın katılımıyla gerçekleştirilen turnuvada. FSM Spor Kulübü şampiyon oldu, Gençlik Spor Kulübü de 2’nci oldu. Her özel gün ve haftada, bu tarz organizasyonla her yaş grubunu basketbola çekmeye çalışıyor, basketbolu daha aktif tutmaya çalışıyoruz. Şehrimizi, bir basketbol şehri haline getirmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, Kızlar-Erkekler U14 Trakya Kupası yapacağız. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinden takımları davet ettik. Yine 4 takım ve yaklaşık 50 sporcu katılacak. Edirne ev sahipliği yapacak” dedi. Adem Batuhan SEVER

Turnuvanin kazanani amator ruh 3 | Edirne Ahval Gazetesi
Turnuvanın kazananı amatör ruh | Edirne Ahval Gazetesi
Turnuvanin kazanani amator ruh 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Turnuvanın kazananı amatör ruh | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu