“Ulusal değerlerimize yapılan bir ihanettir”

Bağımsız Belediye Başkan Adayı Songül Çetinkaya Tül Suudi Arabistan’da gerçekleştirilmesi planlanan Süper Kupa finalinde yaşanan olaylar sebebiyle TFF’yi eleştirdi.

Edirne Bağımsız Belediye Başkan Adayı Songül Çetinkaya Tül, Suudi Arabistan’da gerçekleştirilen Süper Kupa finalinde, Türk değerlerine ve milli marşımıza yapılan saygısızlık üzerine bir açıklama yaptı. Tül, bu durumu Türkiye Cumhuriyeti’nin şeref ve itibarıyla oynanması olarak değerlendirdi ve Türk Futbol Federasyonu’nu (TFF) eleştirdi.

‘ULUSAL DEĞERLERE YAPILAN SAYGISIZLIK’

Songül Çetinkaya Tül, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Süper Kupa Finali’nde yaşananlar, Türk milletinin özgürlüğüne ve Cumhuriyetimizin değerlerine yapılan açık bir saldırıdır. Bu durumda ikna edilmeye çalışılması ve ulusal marşımızın okunması için yapılan pazarlıklar bizim için büyük bir utanç kaynağıdır. ‘Atatürk kırmızı çizgimizdir’ diyerek, bu tür pazarlıkların yapılması kabul edilemez.”

TFF’YE ELEŞTİRİ VE FENERBAHÇE-GALATASARAY’A ÇAĞRI

Tül, TFF’nin ve maçın organizatörlerinin kararını eleştirerek, “Bu pankartların açılıp açılmayacağını bilmek son dakikaya ait bir detay mıydı? Koskoca TFF yuh be. Bu artık bir şeref meselesidir. Fenerbahçe ve Galatasaray’a çağrımız; kalkın, oynamayın, dönün. Yeter” dedi.

ÜLKE FUTBOLUNUN KÖTÜ YÖNETİMİNE VURGU

Yaptığı açıklamada ülke futbolunun yönetimi üzerine de konuşan Çetinkaya Tül, “Türk futbolunun ne kadar kötü yönetilebilirse, o kadar kötü yönetildiğini gösteren bir olayla karşı karşıyayız. Bu durum, sadece acizlik ve beceriksizlik değil, aynı zamanda ulusal değerlerimize yapılan bir ihanettir” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu